10 rzeczy, które warto zobaczyć w Wenecji

Turystyka

W dzisiejszych czasach ludzie podróżują do miejsc, które są znane z piękna i spokoju. Wenecja jest znana jako miasto miłości i romansu. Jest to również miejsce, do którego turyści przyjeżdżają, aby spędzić miło czas. W tym blogu przedstawimy najlepsze miejsca, które warto odwiedzić w Wenecji.

1. Bazylika św.

Pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz Wenecja, jest jej słynny kościół, Bazylika św. Jest to arcydzieło architektury i uważany jest za jeden z najlepszych kościołów na świecie.

2. Galeria Sztuki Accademia

Ta galeria sztuki znajduje się w samym sercu Wenecji i jest jedną z najbardziej popularnych galerii sztuki. W galerii znajduje się ponad 5 000 obrazów i rzeźb różnych artystów z różnych krajów.

3. Kolekcja Peggy Guggenheim

Jest to jedna z najpopularniejszych galerii sztuki na świecie. Galeria ta została nazwana na cześć byłej właścicielki, Peggy Guggenheim. W kolekcji znajdują się dzieła wielu znanych artystów, takich jak Picasso i Cezanne.

4. Punta della Dogana

Jest to najstarsza komora celna na świecie. Została zbudowana w 1555 r. i znana jest również jako Pałac Dożów.

5. Palazzo Ducale

Jest to największy pałac w całej Wenecji. Pałac jest głównie wykorzystywany jako muzeum.

6. Santa Maria della Salute

Jest to kościół znajdujący się w samym sercu miasta. Budynek kościoła jest jednym z przykładów weneckiej architektury gotyckiej. Został konsekrowany w 1631 roku.

7. Ca’ d’Oro

Jest to sklep złotniczy, w którym sprzedaje się biżuterię i kamienie szlachetne. Został założony w 1672 roku.

8. Campanile di San Marco

Jest to najwyższa dzwonnica w mieście. Wysokość dzwonnicy wynosi 44 metry.

9. Teatr La Fenice

Jest to najstarszy i najpopularniejszy teatr w mieście. Został otwarty w 1792 roku. Obecnie jest to muzeum, w którym wystawia się wiele oper i przedstawień.

10. Torre dell’Orologio

Jest to wieża zegarowa znajdująca się na Piazza San Marco.

Wnioski:

W Wenecji jest tak wiele rzeczy do zobaczenia, więc nigdy nie będziecie się tu nudzić. Mam nadzieję, że odwiedzicie wszystkie te miejsca i będziecie mogli cieszyć się pięknem tego miasta.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …