10 rzeczy do zobaczenia w Johannesburgu

Turystyka

Johannesburg jest stolicą Republiki Południowej Afryki i jednym z najpopularniejszych miast w tym kraju. W mieście tym znajduje się wiele atrakcji turystycznych i jeśli planujesz odwiedzić to miasto po raz pierwszy, to radzę Ci zapoznać się z tym artykułem, a jestem pewien, że pokochasz to miasto.

1. Wyspa Robben

Tak nazywa się wyspa na południu miasta. Było to miejsce, w którym więziony był Nelson Mandela. Można tam zobaczyć celę, w której był przetrzymywany, ale nie wolno wchodzić do środka, ponieważ jest to zabronione.

2. Muzeum Apartheidu

Muzeum Apartheidu było pierwszym tego typu muzeum na świecie i jest otwarte dla wszystkich turystów. Muzeum podzielone jest na cztery części. Znajdują się w nim działy: historii narodu, rządu, polityki i więzienia.

3. Soweto

Soweto to stara nazwa Johannesburga, ale nadal jest to przedmieście miasta i znajduje się bardzo blisko miasta. Jeśli chcesz wybrać się na wycieczkę, możesz pojechać na to przedmieście, ponieważ znajduje się tam wiele atrakcji turystycznych.

4. Braamfontein

Jeśli chcesz wybrać się na zakupy, możesz pojechać na te przedmieścia. Znajduje się tu wiele dobrych centrów handlowych i można tu kupić wszystko.

5. City Bowl

To nazwa centrum handlowego znajdującego się w centrum miasta. Można tu kupić wszystko, od ubrań po elektronikę, buty i akcesoria.

6. Góra Stołowa

Jeśli chcesz podziwiać widok na miasto, możesz wybrać się na wycieczkę w góry. Ze szczytu góry można podziwiać panoramę miasta.

7. Miasto Słońca

Jeśli chcesz cieszyć się życiem na pustyni, możesz odwiedzić ten kurort. Jest on również znany jako miejsce, w którym bogaci ludzie spędzają czas.

8. Zoo w Gauteng

ZOO w Gauteng jest jednym z największych ogrodów zoologicznych na świecie. To zoo słynie z żyraf, lwów i tygrysów.

9. Park Milnera

Park Milnera jest jednym z najlepszych parków w całym mieście. Z tego parku można podziwiać piękne widoki na miasto.

10. Centrum Sztuki Roodepoort

Centrum sztuki Roodepoort jest doskonałym miejscem do odwiedzenia, jeśli jesteś fanem sztuki.

Wnioski:

Tak więc, to było dziesięć rzeczy do zobaczenia w Johannesburgu. Mam nadzieję, że spodoba ci się to miasto i wrócisz z niego z nowymi doświadczeniami.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …