Co warto zobaczyć w Indiach?

Turystyka

Siódmy kraj pod względem wielkości. Oblewane wodami Oceanu Indyjskiego, Morza Arabskiego i Zatoki Bengalskiej. Graniczy z Pakistanem, Chinami, Nepalem, Bhutanem, Mjanmą i Bangladeszem. Ograniczone przez najwyższe góry świata Himalaje oraz Karakorum. Mowa oczywiście o Indiach, ze stolicą w Nowe Delhi.

Indie – co warto zobaczyć?

Indie słyną z niesamowitych kolorów, kontrastów i przypraw. Jest to jedna z najbardziej aromatycznych kuchni świata. Ponadto symbolem rozpoznawczym Indii jest Bollywood, barwne taneczne, miłe dla oka filmy. Charakterystyczne dla Indii są również słonie, któż z nas nie oglądał przystojnego Indiana Jonesa, który ocalił dzieci z indyjskiej wioski? Dlatego zadajmy sobie pytanie: Indie- co warto zobaczyć w kraju, gdzie święta jest rzeka ?

  1. Nowe Delhi – miasto pełne kontrastów. Nie możemy zapomnieć, że Indie długo było pod panowaniem Brytyjczyków, dlatego możemy zobaczyć tam elementy europejskie. Dheli to miasto, które ciągle tętni życiem, ono nigdy nie śpi. W mieście można zobaczyć pojazd, który popularny był w Warszawie w czasach II wojny światowej- riksze. Indie to też kraj przepaści: bogaci kontra biedni, dobrze urodzeni przeciwko tym źle urodzonym, wszystkich jednak łączy wiara i świątynie: Złota Świątynia to miejsce wyznawców sikhizmu. Bryła świątyni jest bogato zdobiona: złoto, miedź, marmur.
  2. Meczet Dżama Masdżid-perła mogolskiej architektury. Meczet pochodzi z XVII wieku i prowadzą do niego trzy ogromne bramy. Budynek łączy w sobie elementy architektury muzułmańskiej oraz hinduskiej.
  3. Grobowiec Humajuna to z kolei kompleks grobowy władcy Indii – Humajuna. Z kolei łączy on w sobie architekturę indyjską z perską. Grobowiec wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  4. Tadź Mahal to mauzoleum naprawdę wyjątkowe. Po bokach głównego budynku powstały cztery minarety o wysokości 42 metrów. Minarety są lekko odchylone, po to aby nie spadły na budynek w czasie trzęsienia ziemi. Historia Tadź Mahal jest smutna i bolesna, jest symbolem miłości i złożonej obietnicy.
  5. Ganges– święta rzeka hinduizmu,centrum życia codziennego i kulturowego. Hindusi uznają, że wody rzeki są oczyszczające. Według wierzeń wchodząc do rzeki człowiek obmywa się nie tylko z brudu fizycznego ale również duchowego. Oprócz oczyszczającej kąpieli, do rzeki w ostatnią podróż oczyszczającą puszczane są ciała lub prochy zmarłych hindusów. Nie jest to atrakcja turystyczna, ale będąc w Indiach, trzeba pamiętać, że rzeka ta jest najbardziej zanieczyszczoną rzeką na świecie, zobaczenie jej będzie ważne aby uświadomić sobie czego nie możemy robić naszej planecie.

Indie piękny kraj wielu kultur, tradycji, kontrastów. Będąc w nim będziemy przenikać między bogatymi i biednymi. Warto jednak odwiedzić i poznać to, co jest tak nam odległe. Jest to fascynujący, orientalny subkontynent, który raz zobaczony zapadnie nam w pamięci.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …