Manila – co warto zobaczyć i zrobić podczas wizyty

Turystyka

Ci z Was, którzy planują odwiedzić Manilę, muszą mieć jasny pomysł na to, co robić i co zobaczyć podczas wizyty. Zebrałem listę najpopularniejszych rzeczy, których nie można przegapić podczas wizyty w Manili.

Pasmo górskie Kordylierów

Jeśli odwiedzasz Manilę po raz pierwszy, to jest to miejsce, którego nie możesz przegapić. Jest to najwyższe pasmo górskie na Filipinach, więc jest to najlepsze miejsce do podziwiania piękna tego kraju. Można wejść na szczyt góry i podziwiać wspaniały widok na miasto i jego okolice.

Pałac Malacañang

Pałac ten znajduje się w centrum miasta i jest oficjalną rezydencją prezydenta Filipin. Jeśli chcesz zobaczyć rezydencję prezydencką, koniecznie musisz ją odwiedzić. Można tu poznać bogatą historię kraju, która znajduje odzwierciedlenie w tym pałacu.

Rizal Memorial Circle

Jeśli chcesz odwiedzić miejsce, które zostało nazwane kolebką rewolucji, musisz odwiedzić Rizal Memorial Circle. Jest to również miejsce, w którym José Rizal został stracony za swój udział w rewolucji.

Międzynarodowy port lotniczy Ninoy Aquino

Jeśli chcesz podróżować do innego kraju, to lepiej skorzystać z Międzynarodowego Portu Lotniczego Ninoy Aquino. Jest to jedno z najważniejszych lotnisk na Filipinach.

Parada z okazji Dnia Policjanta

Parada z okazji Dnia Policjanta to jedna z największych parad, jakie odbywają się w całym kraju. Jeśli chcesz być świadkiem tej parady, powinieneś zaplanować wizytę w tym miejscu.

Muzea

Jeśli chcesz poznać historię kraju, koniecznie odwiedź muzea. Istnieje wiele muzeów, które prezentują historię i kulturę kraju.

Ulica Binondo

Binondo Street jest najstarszą ulicą w Manili, dlatego koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. Można tu zobaczyć najstarsze budowle w całym kraju, a także skosztować lokalnych potraw.

Zakupy

W mieście znajduje się wiele centrów handlowych, które oferują różne rodzaje zakupów, więc jeśli jesteś zakupoholikiem, to koniecznie musisz je odwiedzić. Można tu kupić wszystko, od ubrań po gadżety elektroniczne.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie listy 10 rzeczy, których nie możesz przegapić podczas wizyty w Manili.

 

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …