Korea Południowa. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Korea Południowa państwo w Azji Wschodniej, które powstało dopiero po II wojnie światowej. Stolicą jest Seul.

Korea Południowa. Co warto zobaczyć?

  1. Koreańskie Hawaje czyli wulkaniczna wyspa Czedżu. Ze względu na to, że jest ona najpiękniejszym miejscem w całym kraju, w 2011 roku została uznana jako jeden z „nowych cudów świata”. Na wyspie znajduje się wulkan Hallasan, który stanowi najwyższy szczyt Korei Południowej. Powstało na niej Muzeum Pokoju, ponieważ podczas powstania, które wybuchło w 1948 roku, zginęło tam ponad 30 tyś mieszkańców.
  2. Gyeongju to miasto, które najbardziej wpisało się w historię kraju. Między VII a X wiekiem było stolicą państwa Silla, czyli jednej z Trzech Królestw Korei. Wartym zwiedzenia jest tutaj Pałac Donggung z XVI wieku. Miasto to rocznie odwiedza około 6 milionów turystów. Natomiast znajdująca się tutaj Świątynia Bulguksa została wpisana na listę UNESCO. Jest to klasztor powstały w 528 roku i do dziś służy koreańskiej szkole buddyzmu.
  3. Jeśli chcemy zobaczyć tradycyjne koreańskie domki z XVI wieku tzw. hanoki koniecznie wybierzmy się do miasta Jeonju. Wszystkie domki ogrzewane są koreańskim systemem ogrzewania podpodłogowego. Warto zajrzeć tu również ze względów kulinarnych. W mieście tym narodziło się koreańskie danie – bibimbap – ryż, warzywa, pasta chili i jajka.
  4. Dzielnica Insa – dong, w której znajdziemy wiele restauracji oraz sklepików z pamiątkami związanymi ze sztuką koreańską.
  5. DMZ – Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana czyli wyznaczony pas o szerokości 4 km, który ma zadanie ograniczać fizyczny i wzrokowy kontakt sił dwóch państw – Korei Południowej i Północnej. Strefa powstała w 1953 roku na mocy Porozumienia. Wyznaczony pas nie chroni jednak obu państw przed ewentualną agresją, gdyż po obu stronach zgromadzono milionowe armie wyposażone w najnowocześniejsze siły rażenia miedzy innymi broń nuklearną, biologiczną i chemiczną oraz środki jej przenoszenia. W strefie tej znajduje się również największe pole minowe. Aby móc odwiedzić to miejsce należy zrealizować ją z agencją turystyczną. Musimy mieć przy sobie paszport oraz być stosownie ubrani, zachowywać się spokojnie oraz nie rozmawiać. Należy również podpisać stosowne oświadczenie.
  6. Najstarsza plantacja zielonej herbaty – Boseong Green Tea Farm. Boseong to największy producent herbaty w całym państwie. Możemy wdrapać się na sam szczyt, aby móc podziwiać widok na całą plantację, las a za nim na morze. Na terenie plantacji znajduje się sklep, gdzie możemy kupić herbatę. Sklepik ten proponuje również lody z zielonej herbaty.

Korea Południowa to połączenie egzotycznej azjatyckiej historii, pysznej koreańskiej kuchni oraz nieziemskich widoków.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …