Nowy Jork co warto zobaczyć ?

Turystyka

Miasto w Stanach Zjednoczonych, w Stanie Nowy Jork, najludniejsza aglomeracja na świecie. Siedziba ONZ. Nazywane „Wielkim Jabłkiem” lub „Miastem, które nigdy nie śpi”. Mowa oczywiście o Nowym Jorku, prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych miast USA.

Nowy Jork – co warto zobaczyć?

Historia Nowego Jorku sięga 1624 roku, miasto zostało założone jako faktoria handlowa przez holenderskich kolonistów. W latach 1785-1790 pełnił funkcję stolicy Stanów Zjednoczonych. W mieście jest pełno ciekawych miejsc do zobaczenia, które zapadną w pamięci. Tak więc: Nowy Jork- co warto zobaczyć ?

  1. Statua Wolność- mówiąc o Nowym Jorku pierwsza na myśl przychodzi nam właśnie ona. Mało osób wie, że dokładna nazwa to „Wolność Opromieniająca Świat”. Posąg znajduje się na Liberty Island u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Neoklasycystyczna budowla powstała w latach 1884-1886. Statua wraz z cokołem ma wysokość 93m. W środku znajdują się spiralne schody prowadzące na taras widokowy. Są jeszcze schody prowadzące do pochodni, jednak nie są udostępnione dla zwiedzających. Statua Wolności wykonana jest z miedzi. Obecny kolor jest wynikiem korozji atmosferycznej.
  2. Empire State Building- charakterystyczny budynek, znany w całych Stanach Zjednoczonych, a prawdopodobnie i na całym świecie. Liczy 103 piętra, w tym jedno podziemne. Ogólna wysokość budynku to 443m. Zaliczany do 7 cudów współczesnego świata.
  3. Nowojorska Biblioteka Publiczna-jedna z największych bibliotek publicznych na świecie, najważniejsza biblioteka naukowo- badawcza w Stanach Zjednoczonych. Zbudowana w 1911 roku.
  4. Central Park- oaza zieleni położona w centrum Manhattanu, zajmuje 341 hektarów. W Parku można odpocząć, zobaczyć ciekawe gatunki krzewów, drzew i kwiatów, podziwiać fontanny i pomniki- wyjątkowym pomnikiem w Central Parku jest monument króla Władysława Jagiełły. Dodatkową atrakcję Central Parku jest ogród zoologiczny Central Park Zoo.
  5. Times Square- plac w dzielnicy Midtown, jest to ikona Nowego Jorku. Słynie z dużej ilości reklam świetlnych. Times Square słynie również z organizowanego tam Sylwestra, który jest uznawany za największy na świecie.
  6. Pomnik i Muzeum 11 września- upamiętnia poległych w zamachu WTC z 11 września 2001 roku, kiedy to samoloty wbiły się w dwie królujące nad Nowym Jorkiem wieże. Jest to punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Nowego Jorku.

Nowy Jork to miasto, które ma wpływ modę, biznes, technologie i wiele innych gałęzi rozwoju. Miasto popularne na całym świecie, pełne ludzi, rozrywek, ciekawych miejsc do zobaczenia. Myśląc o podróży do Stanów Zjednoczonych w swoich planach nie można pominąć Nowego Jorku, w którym każdy znajdzie coś co go zainteresuje.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …