Co warto zobaczyć w Japonii?

Turystyka

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany.

Japonia – co warto zobaczyć?

Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony na wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i fale tsunami. Jednakże to nie przeszkadza Japonii w rozwoju gospodarczym, a tym bardziej nie odstrasza turystów. Odpowiadamy więc na pytanie: Japonia- co warto zobaczyć?

  1. Nie zaczniemy teraz wyjątkowo od stolicy, a od jednego z dwóch miast, które ucierpiało podczas II Wojny Światowej- Hiroszima. Miasto, w którym dowiemy się o historii. W wyniku zrzucenia bomby atomowej zginęło 30% ludności miasta, a drugie tyle zmarło z powodu chorób popromiennych. W centrum miasta znajduje się Park Pokoju, gdzie ludzie ustawiają kwiaty i znicze oddając hołd poległym mieszkańcom miasta.
  2. Tokio, czyli stolica Japonii to miasto kontrastów. Początkowo była to osada rybacka. Tutaj obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Pałac Cesarski i jego przecudowne ogrody, jeden z najwyższych budynków na świecie, czyli- Sky Tree Tokio, czy Sensoji- jedna z najpiękniejszych świątyń w Japonii.
  3. Kioto, przez 1000 lat było siedzibą cesarza japońskiego. W mieście jest aż 17 obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a wśród nich: Świątynie Czystej Wody, Złoty Pawilon czy Pawilon Trzydziestu Przerw.
  4. Nara to pierwsza stolica Japonii, gdzie na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisanych jest 8 obiektów. Ciekawostką jest, że w Narze obecne są jelenie i sarny, które chodzą wolno nie tylko po kompleksie świątyni Todai- ji, ale i po całym mieście.
  5. Miyajimm, to wyspa świątyń, zobaczymy tam czerwoną bramę torii, która należy do świątyni Itsukushima- podczas przypływu zanurzone są w wodzie.
  6. Arashiyama – leży niedaleko Kioto, uznawana za jedno z atrakcyjniejszych miejsc w kraju. Słynie z drzew kwitnącej wiśni, bardzo popularnych w Japonii. W Arashiyama punktem obowiązkowym od zobaczenia jest Świątynia Niebiańskiego Smoka i bambusowy las.
  7. Tęczowy Most nad Zatoką Tokijską to imponujący most zawieszony o długość aż 798 metrów. Wieczorami most podświetlany jest barwami tęczy. W pogodne dni z mostu można zobaczyć Fudżi.

Japonia to jeden z tych krajów, który rozwiną się dzięki technologii. Połączenie nowoczesności z zabytkami, kulturą i tradycją powoduje, że jest to kraj różnorodny i pełen wspaniałych miejsc do zobaczenia. Dopełnia to wszystko wyjątkowy klimat i niesamowite jedzenie. Kraj Kwitnącej Wiśni zachwycił już wielu turystów i jeszcze wielu zachwyci.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …