Co warto zobaczyć w Japonii?

Turystyka

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany.

Japonia – co warto zobaczyć?

Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony na wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i fale tsunami. Jednakże to nie przeszkadza Japonii w rozwoju gospodarczym, a tym bardziej nie odstrasza turystów. Odpowiadamy więc na pytanie: Japonia- co warto zobaczyć?

  1. Nie zaczniemy teraz wyjątkowo od stolicy, a od jednego z dwóch miast, które ucierpiało podczas II Wojny Światowej- Hiroszima. Miasto, w którym dowiemy się o historii. W wyniku zrzucenia bomby atomowej zginęło 30% ludności miasta, a drugie tyle zmarło z powodu chorób popromiennych. W centrum miasta znajduje się Park Pokoju, gdzie ludzie ustawiają kwiaty i znicze oddając hołd poległym mieszkańcom miasta.
  2. Tokio, czyli stolica Japonii to miasto kontrastów. Początkowo była to osada rybacka. Tutaj obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Pałac Cesarski i jego przecudowne ogrody, jeden z najwyższych budynków na świecie, czyli- Sky Tree Tokio, czy Sensoji- jedna z najpiękniejszych świątyń w Japonii.
  3. Kioto, przez 1000 lat było siedzibą cesarza japońskiego. W mieście jest aż 17 obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a wśród nich: Świątynie Czystej Wody, Złoty Pawilon czy Pawilon Trzydziestu Przerw.
  4. Nara to pierwsza stolica Japonii, gdzie na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisanych jest 8 obiektów. Ciekawostką jest, że w Narze obecne są jelenie i sarny, które chodzą wolno nie tylko po kompleksie świątyni Todai- ji, ale i po całym mieście.
  5. Miyajimm, to wyspa świątyń, zobaczymy tam czerwoną bramę torii, która należy do świątyni Itsukushima- podczas przypływu zanurzone są w wodzie.
  6. Arashiyama – leży niedaleko Kioto, uznawana za jedno z atrakcyjniejszych miejsc w kraju. Słynie z drzew kwitnącej wiśni, bardzo popularnych w Japonii. W Arashiyama punktem obowiązkowym od zobaczenia jest Świątynia Niebiańskiego Smoka i bambusowy las.
  7. Tęczowy Most nad Zatoką Tokijską to imponujący most zawieszony o długość aż 798 metrów. Wieczorami most podświetlany jest barwami tęczy. W pogodne dni z mostu można zobaczyć Fudżi.

Japonia to jeden z tych krajów, który rozwiną się dzięki technologii. Połączenie nowoczesności z zabytkami, kulturą i tradycją powoduje, że jest to kraj różnorodny i pełen wspaniałych miejsc do zobaczenia. Dopełnia to wszystko wyjątkowy klimat i niesamowite jedzenie. Kraj Kwitnącej Wiśni zachwycił już wielu turystów i jeszcze wielu zachwyci.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …