Co warto zobaczyć w Japonii?

Turystyka

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany.

Japonia – co warto zobaczyć?

Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony na wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi i fale tsunami. Jednakże to nie przeszkadza Japonii w rozwoju gospodarczym, a tym bardziej nie odstrasza turystów. Odpowiadamy więc na pytanie: Japonia- co warto zobaczyć?

  1. Nie zaczniemy teraz wyjątkowo od stolicy, a od jednego z dwóch miast, które ucierpiało podczas II Wojny Światowej- Hiroszima. Miasto, w którym dowiemy się o historii. W wyniku zrzucenia bomby atomowej zginęło 30% ludności miasta, a drugie tyle zmarło z powodu chorób popromiennych. W centrum miasta znajduje się Park Pokoju, gdzie ludzie ustawiają kwiaty i znicze oddając hołd poległym mieszkańcom miasta.
  2. Tokio, czyli stolica Japonii to miasto kontrastów. Początkowo była to osada rybacka. Tutaj obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest Pałac Cesarski i jego przecudowne ogrody, jeden z najwyższych budynków na świecie, czyli- Sky Tree Tokio, czy Sensoji- jedna z najpiękniejszych świątyń w Japonii.
  3. Kioto, przez 1000 lat było siedzibą cesarza japońskiego. W mieście jest aż 17 obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a wśród nich: Świątynie Czystej Wody, Złoty Pawilon czy Pawilon Trzydziestu Przerw.
  4. Nara to pierwsza stolica Japonii, gdzie na listę światowego dziedzictwa UNESCO wpisanych jest 8 obiektów. Ciekawostką jest, że w Narze obecne są jelenie i sarny, które chodzą wolno nie tylko po kompleksie świątyni Todai- ji, ale i po całym mieście.
  5. Miyajimm, to wyspa świątyń, zobaczymy tam czerwoną bramę torii, która należy do świątyni Itsukushima- podczas przypływu zanurzone są w wodzie.
  6. Arashiyama – leży niedaleko Kioto, uznawana za jedno z atrakcyjniejszych miejsc w kraju. Słynie z drzew kwitnącej wiśni, bardzo popularnych w Japonii. W Arashiyama punktem obowiązkowym od zobaczenia jest Świątynia Niebiańskiego Smoka i bambusowy las.
  7. Tęczowy Most nad Zatoką Tokijską to imponujący most zawieszony o długość aż 798 metrów. Wieczorami most podświetlany jest barwami tęczy. W pogodne dni z mostu można zobaczyć Fudżi.

Japonia to jeden z tych krajów, który rozwiną się dzięki technologii. Połączenie nowoczesności z zabytkami, kulturą i tradycją powoduje, że jest to kraj różnorodny i pełen wspaniałych miejsc do zobaczenia. Dopełnia to wszystko wyjątkowy klimat i niesamowite jedzenie. Kraj Kwitnącej Wiśni zachwycił już wielu turystów i jeszcze wielu zachwyci.

 

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …

Turystyka
Co zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to czwarte co do wielkości pod względem powierzchni państwo świata, a trzecie na świecie pod względem ludności. Składa się z 50 stanów. Graniczy z Kanadą i Meksykiem. Swoja stolicę ma w Waszyngtonie, tam wszystko się zaczęło. Stany Zjednoczone – co warto zobaczyć? Otóż USA nie ma …