Co zobaczyć w Francji

Turystyka

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech w piersiach.

Francja – co warto zobaczyć?

Francja uznawana jest za jedno z najpotężniejszych państw świata, ze względu na potencjał gospodarczy, liczbę ludności, pozycje w Europie oraz silną armię. Jest jednym z państw założycielskich ONZ oraz jest członkiem NATO. Pierwsze skojarzenie z tym państwem to Paryż i Wieża Eiffla. Ale to nie jedyna atrakcja, więc odpowiedzmy na pytanie: Francja- co warto zobaczyć?

  1. Paryż – nie można pominąć tego ważnego miasta dla Francji i bogatego w atrakcje turystyczne. W tym mieście warto zobaczyć miejsce gdzie narodził się Paryż, czyli naturalna wysepka na Sekwanie, a tam oprócz zabudowań zobaczymy słynną Katedrę Notre Dame, na drugiej wysepce możemy podziwiać piękne fasady budynków oraz odwiedzić muzeum Adama Miskiewicza. W Paryżu warto wybrać się na spacer i podziwiać Łuk Triumfalny i kierować się w kierunku jedno z najsłynniejszych muzeów świata czyli do Luwru. Idąc tak będziemy mogli zobaczyć Pola Elizejskie, Plac Concorde i ogród Jardin des Tuileries, a delikatnie zbaczając z prostej drogi będzie można podziwiać przepiękne pałce i kościoły. Kolejnym punktem obowiązkowym jest wspomniana już Wieża Eiffla oraz Pola Marsowe, a także Katakumby. Wybrać trzeba się również na spacer wzdłuż brzegów Sekwany albo skorzystać z opcji rejsu po rzece.
  2. Nicea – stolica Lazurowego Wybrzeża, czyli to już jedne powód do przyjazdu do tego miasta. W Nicei warto zobaczyć Plac Massena z siedmioma postaciami na kolumnach. Przejść się słynną ulicą Avenue Jean Medecin, zobaczyć neogotycką bazylikę Notre-Dame, która powstała w XIX wieku. Będąc w Nicei trzeba zaglądnąć na Stare Miasto, które ciągnie się od Placu Massena aż do wzgórza zamkowego razem z nim. Chodząc po Starym Mieście natkniemy się na Pałac Lascaris. W Nicei jest łącznie 20 plaż, część jest płatnych. Plaże są dość mocno kamieniste.
  3. Marsylia – dla fanów kina znana z filmu Taxi, najbardziej różnorodne i wielokulturowe miasto we Francji. Tutaj zwiedzanie warto zacząć od La Canebiere- jest to najważniejsza ulica miasta, przy ulicy znajduje Muzeum Morskie. Warto zobaczyć Muzeum Historii Marsylii i Stary Port, gdzie zobaczymy Opactwo św. Wiktora, Targ Rybny czy Fort św. Jana.

Jak widać Francja jest bogatym architektonicznie i kulturowo krajem, który zdecydowanie trzeba zobaczyć. Francja jest wyjątkowa, pełna pięknych budynków, wyjątkowych miejsc. Widoki, które zobaczymy zostaną w naszej pamięci na zawsze.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …