Co zobaczyć w Francji

Turystyka

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech w piersiach.

Francja – co warto zobaczyć?

Francja uznawana jest za jedno z najpotężniejszych państw świata, ze względu na potencjał gospodarczy, liczbę ludności, pozycje w Europie oraz silną armię. Jest jednym z państw założycielskich ONZ oraz jest członkiem NATO. Pierwsze skojarzenie z tym państwem to Paryż i Wieża Eiffla. Ale to nie jedyna atrakcja, więc odpowiedzmy na pytanie: Francja- co warto zobaczyć?

  1. Paryż – nie można pominąć tego ważnego miasta dla Francji i bogatego w atrakcje turystyczne. W tym mieście warto zobaczyć miejsce gdzie narodził się Paryż, czyli naturalna wysepka na Sekwanie, a tam oprócz zabudowań zobaczymy słynną Katedrę Notre Dame, na drugiej wysepce możemy podziwiać piękne fasady budynków oraz odwiedzić muzeum Adama Miskiewicza. W Paryżu warto wybrać się na spacer i podziwiać Łuk Triumfalny i kierować się w kierunku jedno z najsłynniejszych muzeów świata czyli do Luwru. Idąc tak będziemy mogli zobaczyć Pola Elizejskie, Plac Concorde i ogród Jardin des Tuileries, a delikatnie zbaczając z prostej drogi będzie można podziwiać przepiękne pałce i kościoły. Kolejnym punktem obowiązkowym jest wspomniana już Wieża Eiffla oraz Pola Marsowe, a także Katakumby. Wybrać trzeba się również na spacer wzdłuż brzegów Sekwany albo skorzystać z opcji rejsu po rzece.
  2. Nicea – stolica Lazurowego Wybrzeża, czyli to już jedne powód do przyjazdu do tego miasta. W Nicei warto zobaczyć Plac Massena z siedmioma postaciami na kolumnach. Przejść się słynną ulicą Avenue Jean Medecin, zobaczyć neogotycką bazylikę Notre-Dame, która powstała w XIX wieku. Będąc w Nicei trzeba zaglądnąć na Stare Miasto, które ciągnie się od Placu Massena aż do wzgórza zamkowego razem z nim. Chodząc po Starym Mieście natkniemy się na Pałac Lascaris. W Nicei jest łącznie 20 plaż, część jest płatnych. Plaże są dość mocno kamieniste.
  3. Marsylia – dla fanów kina znana z filmu Taxi, najbardziej różnorodne i wielokulturowe miasto we Francji. Tutaj zwiedzanie warto zacząć od La Canebiere- jest to najważniejsza ulica miasta, przy ulicy znajduje Muzeum Morskie. Warto zobaczyć Muzeum Historii Marsylii i Stary Port, gdzie zobaczymy Opactwo św. Wiktora, Targ Rybny czy Fort św. Jana.

Jak widać Francja jest bogatym architektonicznie i kulturowo krajem, który zdecydowanie trzeba zobaczyć. Francja jest wyjątkowa, pełna pięknych budynków, wyjątkowych miejsc. Widoki, które zobaczymy zostaną w naszej pamięci na zawsze.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …

Turystyka
Co zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to czwarte co do wielkości pod względem powierzchni państwo świata, a trzecie na świecie pod względem ludności. Składa się z 50 stanów. Graniczy z Kanadą i Meksykiem. Swoja stolicę ma w Waszyngtonie, tam wszystko się zaczęło. Stany Zjednoczone – co warto zobaczyć? Otóż USA nie ma …