Co zobaczyć w Francji

Turystyka

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech w piersiach.

Francja – co warto zobaczyć?

Francja uznawana jest za jedno z najpotężniejszych państw świata, ze względu na potencjał gospodarczy, liczbę ludności, pozycje w Europie oraz silną armię. Jest jednym z państw założycielskich ONZ oraz jest członkiem NATO. Pierwsze skojarzenie z tym państwem to Paryż i Wieża Eiffla. Ale to nie jedyna atrakcja, więc odpowiedzmy na pytanie: Francja- co warto zobaczyć?

  1. Paryż – nie można pominąć tego ważnego miasta dla Francji i bogatego w atrakcje turystyczne. W tym mieście warto zobaczyć miejsce gdzie narodził się Paryż, czyli naturalna wysepka na Sekwanie, a tam oprócz zabudowań zobaczymy słynną Katedrę Notre Dame, na drugiej wysepce możemy podziwiać piękne fasady budynków oraz odwiedzić muzeum Adama Miskiewicza. W Paryżu warto wybrać się na spacer i podziwiać Łuk Triumfalny i kierować się w kierunku jedno z najsłynniejszych muzeów świata czyli do Luwru. Idąc tak będziemy mogli zobaczyć Pola Elizejskie, Plac Concorde i ogród Jardin des Tuileries, a delikatnie zbaczając z prostej drogi będzie można podziwiać przepiękne pałce i kościoły. Kolejnym punktem obowiązkowym jest wspomniana już Wieża Eiffla oraz Pola Marsowe, a także Katakumby. Wybrać trzeba się również na spacer wzdłuż brzegów Sekwany albo skorzystać z opcji rejsu po rzece.
  2. Nicea – stolica Lazurowego Wybrzeża, czyli to już jedne powód do przyjazdu do tego miasta. W Nicei warto zobaczyć Plac Massena z siedmioma postaciami na kolumnach. Przejść się słynną ulicą Avenue Jean Medecin, zobaczyć neogotycką bazylikę Notre-Dame, która powstała w XIX wieku. Będąc w Nicei trzeba zaglądnąć na Stare Miasto, które ciągnie się od Placu Massena aż do wzgórza zamkowego razem z nim. Chodząc po Starym Mieście natkniemy się na Pałac Lascaris. W Nicei jest łącznie 20 plaż, część jest płatnych. Plaże są dość mocno kamieniste.
  3. Marsylia – dla fanów kina znana z filmu Taxi, najbardziej różnorodne i wielokulturowe miasto we Francji. Tutaj zwiedzanie warto zacząć od La Canebiere- jest to najważniejsza ulica miasta, przy ulicy znajduje Muzeum Morskie. Warto zobaczyć Muzeum Historii Marsylii i Stary Port, gdzie zobaczymy Opactwo św. Wiktora, Targ Rybny czy Fort św. Jana.

Jak widać Francja jest bogatym architektonicznie i kulturowo krajem, który zdecydowanie trzeba zobaczyć. Francja jest wyjątkowa, pełna pięknych budynków, wyjątkowych miejsc. Widoki, które zobaczymy zostaną w naszej pamięci na zawsze.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …