10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Dżakarcie

Turystyka

Dżakarta znana jest z życia nocnego, jedzenia i zakupów. Nie da się ukryć, że to miasto ma wiele do zaoferowania i potrzeba trochę czasu, aby odkryć wszystko, co ma do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy 10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Dżakarcie.

1. Świątynia Borobudur

Jest to najważniejsza świątynia w Indonezji, a jej zwiedzanie zajmie Ci kilka godzin. Ma ona bogatą historię i można się wiele nauczyć, zwiedzając to miejsce. Najlepszą porą na zwiedzanie jest czas między 11.00 a 16.00, ponieważ wtedy jest najwięcej światła słonecznego.

2. Senopati

To najlepsze miejsce do oglądania zachodu słońca w Dżakarcie. Widok na zachód słońca można podziwiać ze szczytu wzgórza. Jest to również świetne miejsce do robienia zdjęć, a widoki po prostu zapierają dech w piersiach.

3. Istana Merdeka

Pałac Narodowy jest największym pałacem w Indonezji. Sam budynek jest symbolem chwały dawnych władców holenderskich. Ze szczytu wzgórza rozciąga się wspaniały widok i jest to najlepsze miejsce do podziwiania widoków.

4. Kraton Yogyakarta

Jest to pałac królewski Sułtanatu Yogyakarta. Będziesz mógł podziwiać różne przedstawienia kulturalne sułtanatu. Można również odwiedzić muzeum sułtanatu.

5. Pasar Seni

Jest to największy targ w Dżakarcie. Można tu kupić różne rodzaje jedzenia, ubrań i pamiątek. Można tu również podziwiać tradycyjny taniec jawajski.

6. Muzeum Negeri Propinsi

Jest to muzeum dawnych władców holenderskich. Posiada wspaniałą kolekcję starej broni, mebli i innych artefaktów. Można też zwiedzić inne muzea w tej okolicy.

7. Senen

Jest to najstarszy park w Dżakarcie. Jest to duży obszar, na którym rośnie wiele drzew. Znajduje się tam również wiele rzeźb i obrazów, które można podziwiać.

8. Gedung Agung

Gedung Agung to budynek rządowy, który został zbudowany na początku 1900 roku. Można tu podziwiać architekturę budynku. Znajduje się on tuż obok Muzeum Negeri Propinsi.

9. Muzeum Fatahillah

Jest to małe muzeum, w którym znajdują się artefakty z islamskiego królestwa Mataram. Budynek otoczony jest mnóstwem palm, które dodają mu urody.

10. Pemuda

Pemuda to ogromny plac publiczny, na którym odbywają się liczne imprezy i przedstawienia. Można tu skosztować różnych rodzajów jedzenia, tańca i innych rzeczy.

Wnioski:

To była moja lista 10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Dżakarcie. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i z chęcią usłyszę Twoje komentarze.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …