Co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Turystyka

Jedno z najbardziej znanych państw na świecie, państwo wyspiarskie. Dokładna nazwa to Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej składa się z Anglii ze stolicą w Londynie, Szkocji ze stolicą w Edynburgu, Walii i jej stolicy Cardiff oraz Irlandii Północnej i stolicy w Belfaście. Wielka Brytania z dniem 1 lutego 2020 roku przestała być członkiem Unii Europejskiej.

Wielka Brytania – co warto zobaczyć?

Wielka Brytania to nie tylko deszcz, ryba z frytkami i ceglane domy. To również przepiękne krajobrazy, cudowne widoki czy niesamowita architektura. Zaczynając od kamiennych kręgów przez zamki po nowoczesne metropolie i muzea. Dlatego też zadajemy pytanie konkretne pytanie: Wielka Brytania- co warto zobaczyć?

  1. Pałac Buckingham– to największy symbol monarchii brytyjskiej. W Pałacu można sobaczyć sal reprezentacyjne, staje królewskie oraz galerie królewską.
  2. Będąc w Londynie warto zahaczyć o Tower of London, Big Ben, London Bridge czy London Eye
  3. Zamek Edynburski– wzniesiony na granitowym szczycie wygasłego wulkanu, przechowywany jest tam kamień przeznaczenia- relikt królów szkockich, zaś z platformy dla dział możemy podziwiać przepiękne widoki.
  4. Lake District w języku polskim Kraina Jezior. To one były inspiracją dla wielu artystów, szczególnie epoki romantyzmu. Jest to idealne miejsce dla miłośników żeglarstwa, wycieczek rowerowych i pieszych.
  5. Cardiff– tutaj warto zobaczyć Zatokę Cardiff, Centrum miasta oraz Zamek Cardiff, gdzie zobaczymy ruiny średniowiecznej wieży, przebudowaną rezydencje czy Muzeum Żołnierzy Walijskich, w okolicach zamku mamy możliwość zobaczenia Muru Zwierząt, czyli muru ozdobionego rzeźbami zwierząt w rożnych pozach. W Cardiff znajduje się Kościół Parafialny św. Jana, który obok zamku jest jedyną zachowaną średniowieczną budowlą w mieście.
  6. Stonehenge– kamienny krąg znany prawdopodobnie wszystkim. Jest to jedyna pozostałość w całości po czasach prehistorycznych. Do dzisiaj nie wiadomo czemu miała służyć budowla, zaś teorii jest mnóstwo.
  7. Eden Project w Kornwalii – dawna kopalnia przerobiona w dość nieoczywisty projekt, który przyciąga wielu turystów, szklane kopuły wypełnione są różnymi gatunkami flory i fauny z całego świata.
  8. The Dark Hedges to bukowa aleja posadzona przez rodzinę Stuartów w XVIII wieku. Według lokalnych wierzeń aleję nawiedza „Szara Dama”, w tej alei kręcono również sceny do filmu „Gra o Tron”.
  9. Brighton Royal Pavilion– to dawna rezydencja królewska, obecnie przekształcona w muzeum. Budowla zachowana jest w stylu indosaraceńskim- jest to połączenie stylu neogotyckiego i architektury państw Wielkich Mongołów.

Wielka Brytania jest bogata w walory turystyczne, oprócz architektury zachwyca również krajobrazami. Pamiętajmy że jest to państwo wyspiarskie, dlatego roślinność i ukształtowanie terenu są wyjątkowe. Po mimo rzadko dobrej pogody warto poznać ten kraj i jego turystyczną stronę.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …