10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Damaszku

Turystyka

Damaszek jest znany nie tylko ze swojej starej cytadeli, ale także z historii i kultury. Od początku istnienia cywilizacji było to jedno z najbardziej zaludnionych miast na Bliskim Wschodzie. Historia miasta sięga trzeciego tysiąclecia przed naszą erą. Było ono okupowane przez Rzymian, Greków, Persów, Bizantyjczyków, Turków i Turków osmańskich. Miasto doświadczyło wielkich zniszczeń i przez wieki pozostawało nietknięte przez wojny.

Oto kilka ważnych miejsc, które musisz odwiedzić, gdy będziesz w Damaszku.

Stare Miasto

Damaszek jest najstarszym nieprzerwanie zamieszkanym miastem na świecie. Jego Stare Miasto jest otoczone wysokim murem i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nazywane jest miastem tysiąca minaretów i tysiąca kościołów.

Bab Touma

Bab Touma to brama Starego Miasta. Jest to ogromny łuk składający się z dwóch równoległych ścian, zbudowany w 1533 roku. Jest to najważniejsza brama w mieście.

Twierdza Mamluków

Jest to jeden z największych i najważniejszych zabytków w Syrii. Jest to forteca zbudowana w XVI wieku przez Mamluków. Fort składa się z dwóch części: cytadeli i dolnego miasta.

Al-Hamidiyya

Jest to ogromny plac, który uważany jest za największy na Bliskim Wschodzie. Znajduje się między meczetem Umajjadów a bramą Bab Touma.

Souq w Damaszku

Souq w Damaszku jest najsłynniejszy na Bliskim Wschodzie. Jest to jeden z najbardziej zatłoczonych rynków na Bliskim Wschodzie. Pełno na nim sklepów, restauracji i sprzedawców pamiątek.

Pałac Sprawiedliwości

Jest to muzeum i dawny pałac sułtanów osmańskich. Jest to miejsce, w którym sułtani zwykli przebywać.

Meczet Umajjadów

Meczet Umajjadów jest najważniejszym meczetem w mieście. Został zbudowany w 786 r. n.e. i jest największym meczetem na Bliskim Wschodzie.

Wnioski:

W Damaszku jest wiele rzeczy do zobaczenia, więc nie przegap żadnej z nich. Podzieliłam się z Tobą kilkoma najważniejszymi miejscami i mam nadzieję, że ten wpis Ci się spodoba. Podzielę się również informacjami na temat hoteli w Damaszku.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …