Mumbaj – co warto zobaczyć w 10 rzeczach

Turystyka

Jest wiele rzeczy, które turysta może zrobić podczas pobytu w Mumbaju. Musi on jednak zdecydować, co robić. Do Mumbaju przyjeżdżają różne typy turystów. Niektórzy z nich chcą zwiedzić słynne miejsca w Bombaju, a inni chcą cieszyć się jedzeniem i kulturą Bombaju.

Mumbaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Indiach. Ma wiele rzeczy do zaoferowania odwiedzającym. Można tu skorzystać z najlepszych usług i zatrzymać się w najwspanialszych hotelach.

Zamierzam wymienić 10 rzeczy, których nie można przegapić podczas wizyty w Mumbaju.

Colaba

Colaba to jedna z najbardziej znanych dzielnic Mumbaju. Jest to obszar, który jest pełen zabytków. Najpopularniejszym miejscem w Colaba jest Brama Indii (Gateway of India).

Brama Indii

Brama Indii to najsłynniejszy zabytek Colaby. Jest to ogromny łuk z historią kraju. Został on zbudowany przez Brytyjczyków na cześć ówczesnego króla Jerzego V.

Stocznia

Jest to jeden z najważniejszych doków w Bombaju. Rozciąga się z niego wspaniały widok na morze.

Haji Ali Dargah

Haji Ali Dargah to bardzo znana świątynia muzułmańska. Znajduje się w pobliżu morza. Dargah jest bardzo stara i jest największą dargah w kraju.

Jaskinie Elephanta

Są to jaskinie Elephanta. W jaskiniach tych znajduje się kilka rzeźb.

Wieża zegarowa Rajabai

Jest to najsłynniejsza wieża zegarowa w Bombaju. Znajduje się w pobliżu Bramy Indii.

Muzeum Kolei Konkan

Muzeum to znajduje się w Forcie i posiada dużą kolekcję pamiątek kolejowych.

Vadodara

Miasto Vadodara jest miejscem urodzenia Mahatmy Gandhiego. Ma ono wielkie znaczenie historyczne.

Plaża Juhu

Plaża Juhu jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż w Bombaju. Jest znana z życia nocnego.

Wnioski:

Tak więc, to jest 10 najlepszych rzeczy, które musisz odwiedzić, będąc w Bombaju. Jest to bardzo piękne miasto i możesz korzystać z najlepszych usług.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …