10 rzeczy, które warto zobaczyć w Sharjah

Turystyka

Sharjah to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia, aby zrobić zakupy i dobrze się bawić. Jest to główne miejsce turystyczne, do którego ludzie przyjeżdżają, aby cieszyć się kulturą i jedzeniem. Sharjah zostało wybrane jako jedno z pięciu najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z tego powodu jest uważany za Perłę Wschodu.

Jeśli masz okazję odwiedzić Szardżę, powinieneś odwiedzić następujące miejsca.

Muzeum Cywilizacji Islamskiej w Szardży

Muzeum Cywilizacji Islamskiej w Szardży jest jednym z najstarszych muzeów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Muzeum znajduje się w pobliżu Muzeum Sztuki w Szardży i jest jednym z najpopularniejszych muzeów w Szardży.

Zostało założone w 1989 roku, a jego głównym celem jest szerzenie wiedzy o islamie poprzez różne wystawy. Ponadto muzeum gromadzi dziedzictwo kulturowe z okresu starożytnego.

Al Qasba

Al Qasba to historyczny fort, który został zbudowany przez omańskich władców w 1468 roku. W Al Qasba znajduje się w sumie 11 pałaców. Jest to jedna z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Szardży.

Al Qasba został odrestaurowany i przekształcony w hotel.

Park Qasba

Jest to największy park w Sharjah. Zajmuje powierzchnię 1,2 ha i został przekształcony w ogród i przestrzeń rekreacyjną. Jest to doskonałe miejsce na pikniki, a także miejsce, gdzie można grać w różne gry na świeżym powietrzu.

Al-Jazira

Jest to największa dzielnica mieszkaniowa w Szardży. Jest to najlepsze miejsce do spędzenia wakacji, ponieważ znajduje się tu wiele centrów handlowych, restauracji i sklepów.

Al Bastakiya

To najstarszy rynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Został zbudowany przez poprzedniego władcę Szardży w 1894 roku.

Al Bastakiya słynie z ogromnej różnorodności lokalnych produktów i jest jednym z najpopularniejszych miejsc, w których można zrobić zakupy.

Plaża w Sharjah

W Szardży znajduje się wiele pięknych plaż, ale plaża w Szardży jest najpiękniejsza. Plaża została przekształcona w park publiczny i jest jednym z najlepszych miejsc do relaksu wieczorami.

Wnioski:

Jeśli chcesz doświadczyć tego, co najlepsze w Sharjah, to zdecydowanie powinieneś odwiedzić te miejsca. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci wybrać najlepsze miejsca do odwiedzenia w Szardży.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …