Zurych – co warto zobaczyć. 10 rzeczy

Turystyka

Jeśli jesteś turystą odwiedzającym Zurych, to pewnie zastanawiasz się, co dokładnie musisz tu zwiedzić? Powiem Ci, co zdecydowanie powinieneś tu zwiedzić.

W Zurychu jest wiele rzeczy do zobaczenia, ale poniżej wymienię tylko 10 rzeczy:

1. Jezioro Zuryskie (Zürichsee)

2. Muzeum Sztuki (Kunstmuseum)

3. Muzeum Oerlikon

4. Zytglogge

5. Jezioro Zuryskie

6. Góra Bürgenstock

7. Szwajcarskie Muzeum Narodowe

8. Kunsthaus Zürich

9. Zürichberg

10. Szwajcarskie Muzeum Transportu

Zacznijmy listę!

1. Jezioro Zuryskie (Zürichsee)

Zürichsee jest najczęściej odwiedzanym jeziorem w Zurychu i drugim co do wielkości jeziorem w Szwajcarii. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to z pewnością pokochasz to jezioro. Możesz spędzić cały dzień, podziwiając przyrodę i piękno jeziora.

2. Muzeum Sztuki (Kunstmuseum)

Kunstmuseum to najstarsze muzeum w Zurychu. Znajduje się ono przy Bahnhofstrasse, a budynek został zbudowany w 1843 roku. Muzeum posiada bardzo dużą kolekcję dzieł sztuki i posągów. Jest to również bardzo znane muzeum w Szwajcarii i co roku odwiedza je ogromna liczba turystów.

3. Muzeum Oerlikonu

Muzeum Oerlikon znajduje się w dzielnicy Oerlikon w Zurychu. Muzeum to poświęcone jest historii szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. Zostało otwarte w 2002 roku i zostało uznane za jedno z najważniejszych muzeów w Szwajcarii.

4. Zytglogge

Zytglogge jest wieżą zegarową miasta Zurychu i znajduje się w pobliżu dworca Hauptbahnhof. Wieża została zbudowana w 1499 roku i stała się symbolem miasta.

5. Jezioro Zuryskie

Jezioro Zuryskie jest najczęściej odwiedzanym jeziorem w Zurychu. Jeśli masz wykupiony pakiet wakacyjny w Zurychu, to jest to idealne miejsce do odwiedzenia.

6. Bürgenstock

Góra Bürgenstock jest najwyższym punktem w kantonie Zurych. Na jej szczyt można wjechać kolejką linową. Jeśli jesteś alpinistą, to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

7. Szwajcarskie Muzeum Narodowe

Szwajcarskie Muzeum Narodowe jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Zurychu. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, to jest to właściwe miejsce do odwiedzenia. Muzeum jest również częścią ETH Zurych i jest trzecim co do wielkości muzeum na świecie.

8. Kunsthaus Zürich

Kunsthaus Zürich jest jednym z najstarszych muzeów w mieście. Muzeum to poświęcone jest sztukom pięknym i historii sztuki.

9. Szwajcarskie Muzeum Transportu

Szwajcarskie Muzeum Transportu to pierwsze muzeum w Szwajcarii poświęcone historii transportu. Jest to również jedno z największych muzeów w Zurychu.

10. Szwajcarskie Muzeum Transportu

Szwajcarskie Muzeum Transportu jest pierwszym muzeum w Szwajcarii poświęconym historii transportu. Jest to również jedno z największych muzeów w Zurychu.

Wnioski:

Wymienione powyżej miejsca z pewnością pomogą Ci cieszyć się wycieczką do Zurychu. Jeśli więc odwiedzasz to miasto po raz pierwszy, powinieneś spróbować odwiedzić te miejsca.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …