Co warto zobaczyć w Hongkongu?

Turystyka

Hongkong podobnie jak Maku to Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Region z rekordową liczbą wieżowców. Jeden z największych centrów finansowych i portów morskich.

Hongkong- co warto zobaczyć ?

Hongkong to zdecydowanie nowoczesne miasto i raczej nie znajdziemy tam zabytków. Jednakże nie oznacza to, że miasto nie zachwyci nas swoim urokiem. Prawdę mówiąc Hongkong zabudowany jest w około 25%, reszta to lasy, wzniesienia i parki. Miasto żyje 24 godziny na dobę, dlatego nigdy nie będziesz się tam nudził. Wiec Hongkong- co warto zobaczyć ?

  1. Wzgórze Wiktorii, mające 552 metry n.p.m, co jest najwyższym wzgórzem w Hongkongu. Uważa się, że ze wzgórza roztaczają się najpiękniejsze widoki w Chinach, ba na całym świecie.
  2. Central i ruchome schody– otóż w Hongkongu zobaczymy najdłuższe ruchome schody śwista, które maja długość 800 metrów! Dobrze, że są podzielone na 20 kawałków. Zobaczymy je w dzielnicy Central, bogatej w restauracje i liczne sklepy. Jest to zdecydowanie rozrywkowa dzielnica miasta, tętni życiem. Ze względu na duża ilość restauracji, każdy znajdzie tam coś dla siebie i skosztuje niesamowitych potraw nie tylko kuchni chińskiej, lub spróbować przysmaków z ulicznych budek.
  3. Park HongKong– wybierając się do tego parku obowiązkowo odwiedzamy papugarnię, palmiarnie, a także odpoczywamy w cieniu drzew podziwiając piękne kwiaty i liczne fontanny.
  4. Świątynia Man Mo, poświęcona dwóm bogom: Man to bóg literatury, zaś Mo to bóg wojny, Piękna, duża i najstarsza świątynia powstała w 1847 roku. Kolor dominujący to czerwony, znajdziemy też w niej stożkowe kadzidła modlitewne. Ludzie składają ofiary z owoców i wróżą rzucając kamienie sobie kamienie na podłogę.
  5. Muzeum historyczne Hongkongu, atrakcja dl osób lubiących poznawać historię powstawania i rozwoju miast. Hongkong również nam na to pozwala i do dyspozycji turystów jest muzeum dotyczące historii naturalnej Hongkongu i południowych Chin.
  6. Klasztor 10 tysięcy Buddów, to mało znany klasztor, ale warty odwiedzenia, chociażby ze względu na ścieżkę ciągnącą się do klasztoru wzdłuż której ustawione są złote posągi Buddów. A żeby było ciekawiej to wszystko znajduje się w tropikalnym lesie!
  7. Wielki Budda, pomnik siedzącego Buddy ma 34 metry i wykonany jest z brązu. Można się do niego dostać kolejką, która dodatkowo pozwoli nam podziwiać piękne widoki. Aby podejść bliżej pomnika trzeba wejść po schodach, ale to nie wszystko. Możliwe jest również wejście do środka pomnika.

Hongkong jest nowym, nowoczesnym miastem dlatego nie znajdziemy tam tradycyjnych zabytków, jak w większości miast Europejskich. Jednakże nie przekreśla to uroku tego miasta. Watro pomyśleć nad odwiedzeniem Hongkongu i odpoczęcia wśród ciekawych nowoczesnych miejsc w połączeniu z egzotyczną florą i fauną.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …