Pekin – co warto zobaczyć i co warto zrobić

Turystyka

“Pekin – co zobaczyć i co robić”. Wielu turystów przyjeżdża do Pekinu, aby spędzić wakacje i cieszyć się podróżą. Jednak wielu z nich nie wie, co powinni zobaczyć i co zrobić. Dlatego w tym artykule podzielę się z Wami kilkoma najlepszymi miejscami i rzeczami, które trzeba zobaczyć i zrobić w Pekinie.

Zakazane Miasto

Zakazane Miasto jest rezydencją cesarzy i cesarzowych Chin. Zostało zbudowane w latach 1406-1420, a jego powierzchnia wynosi 1,2 km². Znajduje się w nim dziewięć pałaców, a najsłynniejszym z nich jest Sala Modlitw o Dobre Plony. Jest to ważne miejsce dla Chińczyków, ponieważ został zbudowany, aby modlić się o dobre zbiory, a także był rezydencją cesarzy i cesarzowych.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński jest największym systemem fortyfikacji na świecie. Mur ma 6 630 km długości i został zbudowany między 206 r. p.n.e. a 1683 r. n.e. Dzieli się na Wielki Mur Wewnętrzny i Wielki Mur Zewnętrzny. Wzdłuż muru znajduje się 7 900 wież strażniczych, 2 000 stanowisk wartowniczych, 20 000 koszar i 10 000 obozów.

Yuanmingyuan

Yuanmingyuan jest kompleksem mieszkalnym rządu chińskiego. Został zbudowany w latach 1651-1673 i jest najstarszym budynkiem w Pekinie. Został zbudowany jako letnie schronienie dla władców Manchu i jest jednym z najpiękniejszych budynków w Pekinie.

Uniwersytet Pekiński

Uniwersytet Pekiński jest jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie i został założony w 1900 roku. Znajduje się w dzielnicy Haidian w Pekinie, a powierzchnia kampusu wynosi 1,5 km². Uniwersytet Pekiński jest jednym z najpopularniejszych uniwersytetów w Chinach.

Świątynia Konfucjusza

Świątynia Konfucjusza jest najczęściej odwiedzaną świątynią w Pekinie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego. Jest to świątynia taoistyczna i jest to jedyna świątynia w Pekinie, w której można znaleźć posągi Konfucjusza.

Świątynia Nieba

Świątynia Nieba to chińska świątynia, która jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Pekinu. Jest to druga co do wielkości świątynia buddyjska w Chinach i jedyna świątynia, w której można znaleźć największy na świecie dzwon z brązu.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Przedstawiłem także kilka miejsc, które można odwiedzić w Pekinie i cieszyć się wakacjami z rodziną.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …