Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Turystyka

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji.

Szanghaj – co warto zobaczyć ?

Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry wieżowce. Posiada trzeci co do wielkości port, ma najdłuższą linię metra i najdłuższą linie kolei magnetycznej. Szanghaj- co warto zobaczyć ?

  1. Panorama miasta – warto udać się na któryś z podanych budynków: taras widokowy na 100. piętrze Szanghajskiego Światowego Centrum Finansowego (SWFC), na 88. piętrze Jin Mao Tower oraz kopuły Perły Orientu. Podziwiane widoki Szanghaju są niesamowite, liczne wieżowce, autostrady i wstęga rzeki. Widok zapiera dech w piersiach.
  2. Centrum Planowania Miasta. Gmach, w którym zobaczymy wystawy obrazujące powstawanie miasta, jego historię oraz życie ludzi. Do oglądnięcia na wystawach mamy zdjęcia, mapy, symulatory czy też trójwymiarowe kino. Na ostatnim piętrze zobaczymy największą na świecie makietę miasta. Centrum znajduje się w sercu Szanghaju na Placu Ludowym.
  3. Kwartał Francuski – tutaj z kolei poczujemy się jak w Europie, dzięki architekturze klonalnej przywiezioną przez Francuzów– osiedlali się w Szanghaju jako pierwsi, po otwarciu się Chin na świat.
  4. Walki świerszczy na ptasim targu- spacerując po Szanghaju zobaczymy, że kwitnie tam hazardu czy nielegalne karciane rozgrywki, które wpisały w krajobraz miasta. Walki świerszczy to tradycja sięgająca czasów panowania dynastii Tang. Zakazy nic tu nie dadzą.
  5. Świątynia Nefrytowego Buddy- miejsce, w którym tradycje buddyzmu zderzają się z nowoczesnością miasta. W świątyni mamy okazję przypatrzeć się tradycyjnym obrzędom- w dymie kadzideł i cieniu rzeźb.
  6. Bund- dzielnica unikalna w skali Chin i Szanghaju- symbolem złotego wieku miasta jest zabudowa rodem z Londynu czy Nowego Jorku sprzed 100 lat. Zobaczymy kamienne, surowe gmachy siedzib banków, urzędów i hoteli, które zostały wybudowane w stylach klasycystycznym, art deco, modernistycznym czy też secesyjnym.

Szanghaj- miasto nowoczesne i tradycyjne za razem. Dynamiczne, pełne wieżowców, ekskluzywnych miejsc, również idealne dla osób lubiących imprezować. Pełne niesamowitych widoków, a także ciekawych starych budynków. Będąc w Szanghaju zobaczymy ogromne centrum finansowe, handlowe i rozrywkowe, tak jakbyśmy byli w innych metropoliach Europejskich lub Amerykańskich. Coraz popularniejszy kierunek turystyczny. Warto odwiedzić i poznać tą niezwykłą kulturę.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …