Co warto zobaczyć w Rzymie?

Turystyka

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan.

Rzym – co warto zobaczyć?

Rzym według podań został założony przez jednego z dwóch braci wykarmionych przez wilczycę. Jest to miasto, w którym przeplatają się wszystkie epoki poczynając od starożytności, kończąc oczywiście na nowoczesności. Dlatego warto zadać sobie to ważne pytanie: Rzym- co warto zobaczyć w stolicy świata ?

  1. Koloseum- duża epileptyczna budowla: 188 m długości i 156 m szerokości. Widownia mogła pomieścić od 45 do 50 tysięcy widzów. Według przekazów odbywały się ty polowania na dzikie zwierzęta czy walki gladiatorów. Tradycja podaje również, że w Koloseum mordowano również chrześcijan. Jest to symbol Rzymu.
  2. Palatyn- jedno z 7 wzgórz, na których powstał Rzym. Palatyn był głównie dzielnicą bogatych i za czasów republiki jak i Oktawiana Augusta. W kościele św. Sebastiana zobaczymy malowidła z XI wieku.
  3. Panteon- okrągła świątynia na Polu Marsowym, która poświęcona jest wszystkim bogom. Jedyny budynek w Rzymie, który nie zmienił się od starożytności, ufundowana przez cesarza Hadriana.
  4. Schody Hiszpańskie – najdłuższe i najszersze schody w Europie. 138 stopni, wzniesione w latach 1723-1725.
  5. Zamek Świętego Anioł- Mauzoleum Hadriana, grobowiec cesarza i jego rodziny oraz następców. Od 1933 roku znajduje się w nim watykańskie muzeum broni średniowiecznej.
  6. Bazylika Santa Maria del Popolo- bazylika stoi w miejscu, gdzie niegdyś istniał grób Nerona, którego szczątki zostały wyrzucone do Tybru. W bazylice zobaczymy dzieła wybitnego Caravaggia: Ukrzyżowanie św. Piotra oraz Nawrócenie św. Pawła.
  7. Fontanna Czterech Rzek- znajduje się na placu Navona i jest najsłynniejszą fontanną w Rzymie. Została wzniesiona na polecenie Innocenta X (papieża) w latach 1650-1651. Ma ona symbolizować największe rzeki 4 kontynentów: Nil, Dunaj, Ganges oraz Rio de la Plata. Na polecenie Berniniego przeniesiona została tu kopia egipskiego obelisku, na szczycie którego jest umieszczona gołębica z gałązką oliwną.

W Rzymie jest ponad 900 kościołów, trzeba pamiętać, że aby do wielu z nich wejść trzeba mieć zakryte ramiona i nie można mieć krótkich spodni. Będąc w mieście obowiązkowo trzeba skosztować włoskich lodów oraz tradycyjnej kuchni włoskiej.

Są to tylko nieliczne rzeczy do zobaczenia w Rzymie. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Rzym jest kolebką różnorodnych budowli i stylów, które przeplatają się ze sobą na każdym kroku. Wyjątkowe, piękne i romantyczne miasto, które zachwyci każdego człowieka. Idealne miasto na spędzenie tam romantycznych chwil we dwoje, a także na dłuższy urlop.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …