Co warto zobaczyć w Rzymie?

Turystyka

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan.

Rzym – co warto zobaczyć?

Rzym według podań został założony przez jednego z dwóch braci wykarmionych przez wilczycę. Jest to miasto, w którym przeplatają się wszystkie epoki poczynając od starożytności, kończąc oczywiście na nowoczesności. Dlatego warto zadać sobie to ważne pytanie: Rzym- co warto zobaczyć w stolicy świata ?

  1. Koloseum- duża epileptyczna budowla: 188 m długości i 156 m szerokości. Widownia mogła pomieścić od 45 do 50 tysięcy widzów. Według przekazów odbywały się ty polowania na dzikie zwierzęta czy walki gladiatorów. Tradycja podaje również, że w Koloseum mordowano również chrześcijan. Jest to symbol Rzymu.
  2. Palatyn- jedno z 7 wzgórz, na których powstał Rzym. Palatyn był głównie dzielnicą bogatych i za czasów republiki jak i Oktawiana Augusta. W kościele św. Sebastiana zobaczymy malowidła z XI wieku.
  3. Panteon- okrągła świątynia na Polu Marsowym, która poświęcona jest wszystkim bogom. Jedyny budynek w Rzymie, który nie zmienił się od starożytności, ufundowana przez cesarza Hadriana.
  4. Schody Hiszpańskie – najdłuższe i najszersze schody w Europie. 138 stopni, wzniesione w latach 1723-1725.
  5. Zamek Świętego Anioł- Mauzoleum Hadriana, grobowiec cesarza i jego rodziny oraz następców. Od 1933 roku znajduje się w nim watykańskie muzeum broni średniowiecznej.
  6. Bazylika Santa Maria del Popolo- bazylika stoi w miejscu, gdzie niegdyś istniał grób Nerona, którego szczątki zostały wyrzucone do Tybru. W bazylice zobaczymy dzieła wybitnego Caravaggia: Ukrzyżowanie św. Piotra oraz Nawrócenie św. Pawła.
  7. Fontanna Czterech Rzek- znajduje się na placu Navona i jest najsłynniejszą fontanną w Rzymie. Została wzniesiona na polecenie Innocenta X (papieża) w latach 1650-1651. Ma ona symbolizować największe rzeki 4 kontynentów: Nil, Dunaj, Ganges oraz Rio de la Plata. Na polecenie Berniniego przeniesiona została tu kopia egipskiego obelisku, na szczycie którego jest umieszczona gołębica z gałązką oliwną.

W Rzymie jest ponad 900 kościołów, trzeba pamiętać, że aby do wielu z nich wejść trzeba mieć zakryte ramiona i nie można mieć krótkich spodni. Będąc w mieście obowiązkowo trzeba skosztować włoskich lodów oraz tradycyjnej kuchni włoskiej.

Są to tylko nieliczne rzeczy do zobaczenia w Rzymie. Nie sposób ich wszystkich wymienić. Rzym jest kolebką różnorodnych budowli i stylów, które przeplatają się ze sobą na każdym kroku. Wyjątkowe, piękne i romantyczne miasto, które zachwyci każdego człowieka. Idealne miasto na spędzenie tam romantycznych chwil we dwoje, a także na dłuższy urlop.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Miami?

Ocean Atlantycki, Stany Zjednoczone, Floryda, a tam miasto Miami. Jedno z najważniejszych centrów światowych finansów, edukacji, sztuki czy handlu międzynarodowego. Miami jest popularne ze względu na czystość powietrza i wód. Rozsławione w kulturze poprzez liczne filmy, które były kręcone na terenie Miami, np. Bad Boys. Miami – co warto zobaczyć …