Co warto zobaczyć w Miami?

Turystyka

Ocean Atlantycki, Stany Zjednoczone, Floryda, a tam miasto Miami. Jedno z najważniejszych centrów światowych finansów, edukacji, sztuki czy handlu międzynarodowego. Miami jest popularne ze względu na czystość powietrza i wód. Rozsławione w kulturze poprzez liczne filmy, które były kręcone na terenie Miami, np. Bad Boys.

Miami – co warto zobaczyć ?

Teren dzisiejszego Miami był zamieszkiwany przez rodowitych Indian, po przybyciu Europejczyków wszystko zaczęło się zmieniać. Za budową tego miasta stała kobieta Julia Tuttle. Zastanówmy się razem nad pytaniem Miami- co warto zobaczyć w „Magicznym Mieście”?

  1. Dzielnica Art Deco- wyjątkowo zaprojektowane budynki w pastelowych kolorach, które wyświetlają duże kolorowe neony
  2. Muzeum i ogrody Vizcaya- Włoska willa w renesansowym stylu, była luksusowym zimowym domem XX-wiecznego przemysłowca. Do budowy ściągnięto ponad 1100 robotników i rzemieślników, wielu z Europy. W wilii zobaczymy imponującą kolekcję europejskich mebli i dekoracji od XV do XIX wieku. Tereny i ogrody zdobią fontanny na styl włoski i francuski, uroku dopełniają rzeźby i baseny. włoskie i Falochron, który prowadzi do Zatoki Biscayne to bogato rzeźbiona barka z postaciami żeńskimi.
  3. ZOO Miami- W ZOO mieszka ponad 3000 dzikich zwierząt, w tym 40 zagrożonych gatunków. Zwierzęta mieszkają w warunkach zbliżonych do naturalnych wraz z innymi gatunkami. Dodatkowo w ZOO można zobaczyć dużą ilość rożnych gatunków drzew i roślin, w tym dużą kolekcję storczyków.
  4. Miami Beach- to zarazem spokojna dzielnica jak i miejsce, które zawsze tętni życiem. Długie, szerokie plaże z miękkim piaskiem, a wśród nich najsłynniejsza plaża Miami- South Beach, często pełna ludzi w lecie. Bezdyskusyjnie jest to najlepsza plaża na Florydzie.
  5. Park Narodowy Everglades znajduje się niedaleko Miami i chroni jedną z naturalnych cech Florydy, czyli bagna. Te bagna są przede wszystkim domem dla: aligatorów, krokodyli, węży oraz rożnego rodzaju ptactwa. Chcąc zobaczyć park, odwiedźmy najpierw centrum i podążajmy wyznaczonymi ścieżkami i deptakami. Turyści mogą również skorzystać z rejsu statkiem powietrznym i udać się na moczary aby zobaczyć dzikie zwierzęta.

 Miami to słoneczne, ciepłe miasto. Przyjazd do tego miasta sprawi przyjemność każdemu, kto lubi imprezy, ciepło i plaże. W Miami nikt nie będzie się nudził i znajdzie coś dla siebie. Zobaczymy tu wyjątkowe kolorowe budynki, skorzystamy ze słońca i możemy popluskać się w wodach Oceanu. Magiczne Miasto sprawi, że nasz odpoczynek będzie udany i wrócimy z fantastycznymi wspomnieniami i cudowną opalenizną.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …