10 niesamowitych rzeczy do zobaczenia w Aleppo

Turystyka

Aleppo to jedno z najstarszych miast na Bliskim Wschodzie. Nazwa miasta pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego studnię wodną. Jest to drugie co do wielkości miasto w Syrii po Damaszku i szóste co do wielkości miasto na Bliskim Wschodzie.

Aleppo jest stolicą Syryjskiej Republiki Arabskiej od czasu uzyskania przez ten kraj niepodległości w 1946 roku.

Miasto przeszło przez wiele wojen i zostało niemal doszczętnie zniszczone podczas I i II wojny światowej.

W 2012 r. Aleppo było miejscem wielkiej bitwy między armią syryjską a zbrojnymi grupami opozycji. W wyniku tych walk miasto doznało poważnych zniszczeń.

Miasto jest obecnie podzielone na dwie części – jedną dla rządu syryjskiego, a drugą dla zbrojnej opozycji.

Mimo to Aleppo jest nadal jednym z najważniejszych miast w regionie.

Oto, co można robić w Aleppo:

1. Zwiedzanie Starego Miasta

Stare Miasto w Aleppo to najstarsza część miasta, w której znajduje się Wielki Meczet Aleppo. Został on zbudowany w XIV wieku i jest najsłynniejszą budowlą sakralną na Bliskim Wschodzie.

2. Zwiedzanie Cytadeli

Cytadela w Aleppo jest drugim co do wielkości zamkiem na świecie. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych w mieście. Jest to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w mieście.

3. Odwiedź Teatr Rzymski

Teatr Rzymski w Aleppo jest trzecim co do wielkości amfiteatrem na świecie. Został zbudowany w II wieku i jest jednym z najważniejszych budynków w mieście.

4. Zwiedzanie Cytadeli Saladyna

Cytadela Saladyna jest największą i najlepiej zachowaną fortecą w mieście. Została zbudowana w XII wieku i jest jednym z najlepszych miejsc do zwiedzania w mieście.

5. Zobaczyć Souq al-Madina

Souq al-Madina to największy targ na Bliskim Wschodzie i serce miasta. Jest to jedno z najlepszych miejsc na zakupy ubrań i pamiątek.

6. Odwiedź Bazylikę Najświętszej Marii Panny

Bazylika Najświętszej Marii Panny jest jednym z najstarszych kościołów w mieście. Został zbudowany w XI wieku i jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w mieście.

7. Przespaceruj się po starym mieście

Stare miasto to dzielnica miasta otoczona cytadelą. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia dla tych, którzy lubią zwiedzać i odkrywać nowe miejsca.

8. Obejrzyj zachód słońca w Bab Touma

Bab Touma to jedna z najstarszych bram w mieście i najlepsze miejsce do oglądania zachodu słońca.

9. Wybierz się na pieszą wycieczkę

Aleppo to jedno z najbezpieczniejszych miast na Bliskim Wschodzie. Pełno tu zabytkowych budynków i dzieł sztuki, dlatego jest to idealne miejsce na piesze wycieczki.

10. Zobacz Aleppo z wieży Minare

Minaret to wieża, która została zbudowana w XIII wieku w Aleppo. Jest to jeden z najciekawszych zabytków w mieście i jest to dobry sposób, aby zobaczyć całe miasto z góry.

Wnioski:

To są najbardziej niesamowite rzeczy do zobaczenia w Aleppo. Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego wpisu i oglądanie filmu.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …