Co warto zobaczyć w Seattle?

Turystyka

Wybierasz się do Seattle, aby cieszyć się życiem w mieście, ale nie zapomnij dodać do swojej podróży kilku ciekawych rzeczy. W Seattle znajdziesz wiele rzeczy do zrobienia, ale nie przegap tych, które mogą sprawić, że Twoja podróż będzie niezapomniana.

1. Odwiedź igłę kosmiczną

Space Needle to wieża znajdująca się w Seattle w Stanach Zjednoczonych i najwyższa wieża obserwacyjna na półkuli zachodniej. Jest częścią Seattle Center, które również stanowi atrakcję turystyczną miasta. Jest to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia przez turystów, ponieważ jest jednym z symboli miasta.

2. Odwiedź Pike Place Market

Pike Place Market to jedno z największych zadaszonych centrów handlowych na świecie i słynny punkt turystyczny w Seattle. Słynie również z owoców morza, produktów spożywczych i kwiatów. Na targu jest prawie 200 sprzedawców, a ponad tysiąc osób przychodzi tu, aby spędzić czas.

3. Zwiedzanie Muzeum Sztuki w Seattle

Muzeum Sztuki w Seattle to światowej klasy muzeum, które posiada jedną z najlepszych kolekcji sztuki nowoczesnej na świecie. Muzeum posiada także bogatą kolekcję sztuki azjatyckiej. W muzeum znajduje się prawie 3000 dzieł sztuki, ale najpopularniejsze z nich to dzieła Pabla Picassa, Andy’ego Warhola i Renoira.

4. Poznaj nocne życie Seattle

Seattle to jedno z najbardziej rozrywkowych miast na świecie. W mieście znajduje się wiele pubów, klubów i barów, a większość z nich jest otwarta do późnych godzin nocnych. Bary w mieście są doskonałym miejscem do poznawania nowych ludzi i nawiązywania z nimi kontaktów.

5. Poznaj Centrum Seattle

Seattle Center to jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w mieście. W centrum znajduje się wiele zabytków, które można zwiedzić, spacerując po okolicy. Jeśli jesteś smakoszem, możesz dobrze się bawić, odkrywając stoiska z jedzeniem w Seattle Center.

6. Wycieczka po Parku Narodowym Mount Rainier

Park Narodowy Mount Rainier jest parkiem narodowym w stanie Waszyngton. W parku znajduje się góra Rainier, która jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych parku. Możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po parku, a także poznać jego historię.

7. Wejdź do wody

W Seattle znajduje się największe na świecie nabrzeże. Możesz wybrać się na spacer wzdłuż nabrzeża i podziwiać widoki na zatokę Puget Sound, jezioro Union i góry Olympic. Możesz nawet wybrać się na wycieczkę kajakiem po okolicy.

8. Odwiedź Międzynarodową Fontannę

International Fountain to fontanna, która znajduje się w samym sercu miasta. Jest ona repliką fontanny znajdującej się na Piazza del Popolo. Jest to piękne miejsce dla turystów, w którym można zrobić ładne zdjęcie i podziwiać pokaz fontanny.

9. Idź na zakupy

Zakupy to jedno z ulubionych zajęć mieszkańców miasta. Można tu kupić ubrania, buty i sprzęt elektroniczny. Można też znaleźć pamiątki, takie jak koszulki, czapki i breloczki.

10. Odwiedź akwarium w Seattle

Akwarium w Seattle to światowej klasy akwarium w mieście, które posiada wspaniałą kolekcję rekinów i ryb. Możesz wybrać się na wycieczkę po akwarium, aby dowiedzieć się o różnych gatunkach ryb, a nawet możesz nakarmić niektóre zwierzęta.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się post na temat “Co zobaczyć w Seattle?”. Z pewnością zaskoczy Cię fakt, że miasto jest pełne atrakcji. Warto więc dodać kilka ciekawych rzeczy do swojej wycieczki.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …