10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Marrakeszu

Turystyka

Marrakesz to interesujące miasto, które przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które chcą odwiedzić Marrakesz, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wymieniliśmy tu kilka najważniejszych atrakcji, które trzeba odwiedzić będąc w Marrakeszu.

1. Mury miejskie

Mury miejskie w Marrakeszu są cudem. Są one główną atrakcją miasta i częścią jego uroku. W murach jest wiele do zobaczenia. Niektóre z miejsc, które można odwiedzić, to:

– Grobowce Saadytów

– Można wspiąć się na mury meczetu Koutoubia

– Można odkrywać wąskie uliczki medyny.

2. Pałac Królewski

Pałac Królewski jest imponującym budynkiem i symbolem marokańskiego dziedzictwa. Pałac został zbudowany w XVII wieku i był wykorzystywany przez króla jako rezydencja.

3. Jemaa El Fna

Jemaa El Fna to plac w centrum Marrakeszu. Jest to jeden z najstarszych placów na świecie i stanowi dużą atrakcję turystyczną. Plac jest ogromną otwartą przestrzenią, na której można znaleźć stoiska z jedzeniem, sklepy i różne rodzaje rozrywki.

4. Bab Bou Jeloud

Bab Bou Jeloud to meczet i brama, która łączy starą i nową medynę. Brama jest wejściem do souku el-Jemaa.

5. Kasbah

Kasbah to stary zamek, który był używany przez sułtanów jako rezydencja. Obecnie jest to muzeum, w którym znajdują się grobowce królewskie.

6. Grobowce Saadytów

Grobowce Saadytów to grobowiec znajdujący się na terenie Pałacu Królewskiego i będący miejscem spoczynku królów saadyjskich.

7. Mauzoleum Cesarza

Mauzoleum Cesarza to interesujący grobowiec, który został zbudowany dla założyciela imperium. Jest to obowiązkowe miejsce zwiedzania dla każdego.

8. Medresa Ben Youssefa

Medresa Ben Youssef jest największą medresą w Marrakeszu. Jest to miejsce kultu muzułmanów sufickich.

9. Ogrody Menara

Ogrody Menara to atrakcyjny ogród znajdujący się na szczycie Grobowców Saadytów.

10. Dar Si Said

Dar Si Said to niewielkie muzeum poświęcone sztuce marokańskiej. Jest to jedno z najważniejszych muzeów w Marrakeszu.

Wnioski:

Marrakesz to fascynujące miasto, które ma wiele do zaoferowania każdemu. Podzieliłem się z Tobą kilkoma najważniejszymi atrakcjami w Marrakeszu. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące tego artykułu, skomentuj je poniżej.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …