Makau – co warto zobaczyć?

Turystyka

Makau, albo Makao, funkcjonują obydwie nazwy to specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Gospodarka rozwija się głównie dzięki turystyce oraz hazardowi, ale również dobrze rozwijają się gałęzie przemysłu odzieżowego, elektronicznego i zabawkarskiego. Makau to jeden z najbogatszych regionów świata.

Makau – co warto zobaczyć?

Makao znajduje się w odległości około 60 km od Hongkongu. Jest to najstarsza kolonia europejska założona przez Portugalczyków. Swoją nazwę zawdzięcza chińskiej bogini wody, patronki marynarzy i rybaków. Centrum Makau zostało wpisane na listę najważniejszych miejsc dziedzictwa kulturowego Chin. Tak więc: Makau- co warto zobaczyć?

  1. Ruiny św. Pawła– pozostałości katedry, która niegdyś uchodziła za najwspanialszą budowlę chrześcijańską powstałą na Dalekim Wschodzie. Dziś jest to punkt orientacyjny. Zobaczymy tam napis poświęcający kościół Matce Boskiej, figury świętych jezuickich oraz zdobienia, np. smoki motywy europejskie jak i azjatyckie. Bazylika Igreja de Se to z kolei inne chrześcijańskie miejsce warte odwiedzenia.
  2. Plac Senado i Senat. Plac Senado to uroczy deptak. Znajdziemy tu imponujący stary budynek Senatu (obecnie zajmuje go Rada Gminy), podczas wycieczki odwiedzimy Sale Rady oraz niesamowitą Bibliotekę Senatu, w której jest około 50000 manuskryptów i niektóre liczą sobie ponad 500 lat. Na placu znajdują się również restauracje, w których skosztujemy dań kuchni europejskiej, a także chińskiej.
  3. Muzeum w Makau, które znajduje się w byłej fortecy wzniesionej w 1626 roku. Obecnie mieści się tam muzeum, w którym poznajemy historię Makau, a także to jak Chińczycy, Portugalczycy i Makau współżyli i razem pracowali.
  4. A-Ma, to buddyjska świątynia wzniesiona w 1488 roku na Półwyspie Makau, jest częścią historycznego centrum UNESCO.
  5. Świątynia bogini miłosierdzia- Kun Iam, wzniesiona w 1627 roku. W holu zobaczymy 3 posągi Buddy, oznaczające przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Na dziedzińcu znajduje się piękny ogród.
  6. Wieża Makau, to część Centrum Kongresowo- Rozrywkowego. Na wysokości 338 metrów znajduje się taras widokowy i liczne restauracje. Dla odważnych i o mocnych nerwach możliwy jest spacer po zewnętrznej krawędzi poziomu obserwacyjnego oraz skok na bungee na wysokości 233 metrów.

Miasto urokliwie wygląda nocą, kiedy jarzą się neony i szyldy hoteli oraz kasyn. Zupełnie inne niż w dzień. W ciągu dnia wąskie uliczki i sklepiki, świątynie mieszanina kultury europejskiej i azjatyckiej tworzą swój klimat. Tworzą duszę miasta. Miejsce warte odwiedzenia, zobaczenia. Klimat geograficzny oraz kulturalny zrobi wrażenie na każdym turyście.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …