Co warto zobaczyć w Dubaju?

Turystyka

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jednocześnie ich stolica- Dubaj. Miasto położone jest nad zatoką perską. Dubaj jest coraz częściej wybierany jako kierunek turystyczny.

Dubaj – co warto zobaczyć?

Dubaj leży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które prężnie się rozwijają. Gdy tylko postawimy nogę w tym mieście zauważymy przepych, wysokie budynki i piękne widoki. Dodatkowym atutem tego kraju i miasta jest klimat i wysokie temperatury. Jednak trzeba pamiętać, że jest to kraj islamski i warto dostosować się do pewnych zasad tam panujących. Pomijając kwestie religijne, Dubaj- co warto zobaczyć?

  1. Symbol miasta i najwyższy budynek świata, czyli Burdż Chalifa. Jego wysokość to 828 metrów. Imponująca budowla tętni życiem 24 godziny na dobę i jest obowiązkowym punktem do zobaczenia w Dubaju. Możesz skorzystać z baru i podziwiać widoki z pięter 152,153 i 154.
  2. Fontanny Dubajskie- u podnóża Burdż Chalifa znajduje się największy na świecie system fontann, ale nie taki zwyczajny: strumienie wody wznoszą się na wysokość na około 150 metrów i tańczą w rytm muzyki. Jest to imponujące przedstawienie, które odbywa się po zachodzie słońca co 30 minut aż do 23:00. Przedstawienia można podziwiać również podczas spożywania posiłków w którejś z restauracji w centrum Dubai Mall lub na Targu Al Bahar.
  3. Palma Jumeirah- to symbol ludzkiego geniuszu i największa sztuczna wyspa na świecie, znana jest z ekskluzywnych hoteli i popularnych foodtrucków na promenadzie wyspy.
  4. Dubai Creek- to dziedzictwo kulturowe miasta, w tym miejscu wszystko się zaczęło. Możemy tu odwiedzić Muzeum Dubaju oraz labirynt uliczek targów złota, tkanin oraz przypraw. Dodatkową i obowiązkową atrakcją jest rejs tradycyjną łodzią abra.
  5. Al Fahidi- to najstarsza dzielnica miasta, labirynty wąskich uliczek, wieże wiatrowe to sposób na przeniesienie się w do minionych czasów.
  6. Dubajski Kanał Wodny- to możliwość podziwiania Dubaju od zatoki Creek do Zatoki Arabskiej. Dzięki 12 kilometrowej drodze możemy podziwiać przepiękne widoki i spędzić czas aktywnie.

Będąc w Dubaju warto udać się do Ogrodu Cudów, gdzie będziemy podziwiać ukwiecone budowle, Operę Dubajską. Niedaleko Dubaju mamy możliwość zobaczenia górskiego miasta Hatta oraz Dubajską Pustynię.

Dubaj miasto, które coraz częściej jest wybierane jako kierunek turystyczny. Piękna pogoda, widoki i zupełnie inna kultura powodują, że ludzie chętnie spędzają tam czas. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią zabawę, ale także do odpoczynku i spędzenia romantycznych chwil we dwoje.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …