Co warto zobaczyć w Dubaju?

Turystyka

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a jednocześnie ich stolica- Dubaj. Miasto położone jest nad zatoką perską. Dubaj jest coraz częściej wybierany jako kierunek turystyczny.

Dubaj – co warto zobaczyć?

Dubaj leży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które prężnie się rozwijają. Gdy tylko postawimy nogę w tym mieście zauważymy przepych, wysokie budynki i piękne widoki. Dodatkowym atutem tego kraju i miasta jest klimat i wysokie temperatury. Jednak trzeba pamiętać, że jest to kraj islamski i warto dostosować się do pewnych zasad tam panujących. Pomijając kwestie religijne, Dubaj- co warto zobaczyć?

  1. Symbol miasta i najwyższy budynek świata, czyli Burdż Chalifa. Jego wysokość to 828 metrów. Imponująca budowla tętni życiem 24 godziny na dobę i jest obowiązkowym punktem do zobaczenia w Dubaju. Możesz skorzystać z baru i podziwiać widoki z pięter 152,153 i 154.
  2. Fontanny Dubajskie- u podnóża Burdż Chalifa znajduje się największy na świecie system fontann, ale nie taki zwyczajny: strumienie wody wznoszą się na wysokość na około 150 metrów i tańczą w rytm muzyki. Jest to imponujące przedstawienie, które odbywa się po zachodzie słońca co 30 minut aż do 23:00. Przedstawienia można podziwiać również podczas spożywania posiłków w którejś z restauracji w centrum Dubai Mall lub na Targu Al Bahar.
  3. Palma Jumeirah- to symbol ludzkiego geniuszu i największa sztuczna wyspa na świecie, znana jest z ekskluzywnych hoteli i popularnych foodtrucków na promenadzie wyspy.
  4. Dubai Creek- to dziedzictwo kulturowe miasta, w tym miejscu wszystko się zaczęło. Możemy tu odwiedzić Muzeum Dubaju oraz labirynt uliczek targów złota, tkanin oraz przypraw. Dodatkową i obowiązkową atrakcją jest rejs tradycyjną łodzią abra.
  5. Al Fahidi- to najstarsza dzielnica miasta, labirynty wąskich uliczek, wieże wiatrowe to sposób na przeniesienie się w do minionych czasów.
  6. Dubajski Kanał Wodny- to możliwość podziwiania Dubaju od zatoki Creek do Zatoki Arabskiej. Dzięki 12 kilometrowej drodze możemy podziwiać przepiękne widoki i spędzić czas aktywnie.

Będąc w Dubaju warto udać się do Ogrodu Cudów, gdzie będziemy podziwiać ukwiecone budowle, Operę Dubajską. Niedaleko Dubaju mamy możliwość zobaczenia górskiego miasta Hatta oraz Dubajską Pustynię.

Dubaj miasto, które coraz częściej jest wybierane jako kierunek turystyczny. Piękna pogoda, widoki i zupełnie inna kultura powodują, że ludzie chętnie spędzają tam czas. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią zabawę, ale także do odpoczynku i spędzenia romantycznych chwil we dwoje.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …