10 rzeczy, które warto zobaczyć i zrobić w Delhi

Turystyka

Czy planujesz odwiedzić Delhi? Jeśli tak, to poniżej znajduje się lista 10 miejsc, które powinieneś odwiedzić w Delhi.

1. India Gate

India Gate to pomnik upamiętniający żołnierzy, którzy zginęli w I wojnie światowej. Została zbudowana w 1931 roku i znajduje się w Nowym Delhi.

2. Czerwony Fort

Jest to jeden z najbardziej znanych fortów w Delhi. W Czerwonym Forcie znajduje się wiele pomieszczeń, sal i korytarzy.

3. Qutub Minar

Jest to minaret poświęcony muzułmańskiemu przywódcy religijnemu Indii. Qutub Minar to wieża, która stoi w centrum Delhi.

4. Grobowiec Humajuna

Grobowiec Humayuna to słynny grobowiec znajdujący się w Delhi. Został zbudowany w 1572 roku.

5. Muzeum Indii

Muzeum Indii zostało zbudowane w 1911 roku. Znajduje się w nim wiele eksponatów dotyczących sztuki, kultury i historii Indii.

6. Chandni Chowk

Jest to rynek, na którym znajduje się wiele sklepów i straganów.

7. Jama Masjid

Jama Masjid jest słynnym meczetem w Delhi. Został zbudowany w 1628 roku i jest jednym z najstarszych meczetów w Delhi.

8. Narodowe Archiwum Indii

Jest to biblioteka, która zawiera stare dokumenty dotyczące Indyjskiego Ruchu Niepodległościowego.

9. Laxmi Narayan Mandir

Jest to świątynia poświęcona hinduistycznemu bogu Wisznu.

10. Świątynia Akshardham

Świątynia Akshardham jest popularną świątynią hinduistyczną w Delhi. Jest to jedna z największych i najważniejszych świątyń w Indiach.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się powyższy artykuł o “10 rzeczach do zobaczenia i zrobienia w Delhi”. Te miejsca są bardzo ważne dla wszystkich podróżników, którzy chcą poznać miasto i dowiedzieć się o nim więcej. Jeśli więc również planujesz podróż do Delhi, możesz odbyć niezapomnianą wycieczkę.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …