Spacer po średniowiecznych uliczkach: Tallinn – Zwiedzanie Starego Miasta i Katedry Aleksandra Nevskiego

Turystyka

Spacer po średniowiecznych uliczkach: Tallinn – Zwiedzanie Starego Miasta i Katedry Aleksandra Nevskiego

Tallinn, stolica Estonii, to miejsce pełne uroku, która kusi turystów swoją bogatą historią i malowniczymi widokami. Spacerując po średniowiecznych uliczkach Starego Miasta, można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnych czasów. Jednym z najbardziej imponujących zabytków jest Katedra Aleksandra Nevskiego, która przyciąga uwagę swoją charakterystyczną rosyjską architekturą. Przygotuj się na niezapomniane wrażenia podczas spaceru po Tallinnie!

 1. Odkrywanie Starego Miasta
  Tallinn jest znane z jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miejskich w Europie. Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i to nie bez powodu. Spacerując po jej uliczkach, można podziwiać wiele zabytków, takich jak Gotycki Ratusz, Wysokielbląska Kolegiata czy Wieża Paks Margareta. Wąskie, brukowane uliczki i kolorowe kamieniczki dodatkowo dodają tej części miasta uroku i romantyzmu.

 2. Katedra Aleksandra Nevskiego – perła architektury
  Jednym z najważniejszych punktów na mapie Tallinna jest Katedra Aleksandra Nevskiego. Została zbudowana w stylu rosyjsko-bizantyjskim w XIX wieku i jest niezwykłą perełką architektoniczną. Jej charakterystyczne kopuły, ozdobione złotymi mozaikami, robią ogromne wrażenie. W środku znajduje się bogato zdobiona ikonostas, który przyciąga uwagę swoją piękną sztuką.

 3. Spacerując wzdłuż dawnych fortyfikacji
  Tallinn słynie ze swoich średniowiecznych murów obronnych, które otaczają Stare Miasto. Spacerując wzdłuż tych dawnych fortyfikacji, można podziwiać piękne widoki na miasto i jego okolice. Wzdłuż murów znajduje się wiele małych parków i skwerów, gdzie można odpocząć i cieszyć się atmosferą miasta.

 4. Przejście przez Wrota Reicka
  Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów wzdłuż murów obronnych jest Wrota Reicka. To historyczne miejsce było dawniej głównym wejściem do Starego Miasta. Przechodząc przez te imponujące bramy, można poczuć się jak prawdziwy podróżnik przenoszący się do innej epoki.

 5. Przetnij ulicę Pikk i znajdź skarby
  Ulica Pikk, znana również jako Long Street, jest jedną z najważniejszych ulic w Tallinnie. Przebiega przez całe Stare Miasto i jest pełna skarbów i atrakcji dla turystów. Spacerując nią, można zobaczyć wiele zabytkowych budynków, takich jak Dom Wielkogildy, czyli siedziba cechu kupców, czy Dom Kanoników, który jest jednym z najstarszych budynków w Tallinnie. Warto zatrzymać się również w jednym z licznych kawiarni, gdzie można spróbować lokalnych smakołyków.

 6. Wędrówka do parku Kadriorg
  Po zwiedzeniu Starego Miasta warto skierować się w stronę parku Kadriorg. Ten urokliwy park został założony przez cara Piotra I i jest idealnym miejscem na spokojny spacer. Park otacza barokowy Pałac Kadriorg, który jest teraz siedzibą Muzeum Sztuki. Po spacerze można odpocząć na jednej z ławek i cieszyć się pięknem natury.

 7. Posmakuj estonskich specjałów
  Po całym dniu zwiedzania Tallinna warto spróbować lokalnej kuchni i spróbować estonskich specjałów. W wielu restauracjach można skosztować tradycyjnych dań, takich jak czarny chleb, placki ziemniaczane czy smażony śledź. Nie zapomnij również spróbować estonskich piw rzemieślniczych i kumysu – tradycyjnego napoju z mleka krowiego. Tallinn oferuje wiele restauracji i kawiarni, które zapewnią niezapomniane doznania smakowe.

Spacer po średniowiecznych uliczkach Tallinna i zwiedzanie Katedry Aleksandra Nevskiego to niezapomniane doświadczenie. Stolica Estonii kusi turystów swoim urokiem i ciekawą historią, którą można odkrywać na każdym kroku. Przygotuj się na wielogodzinne spacery, podziwianie zabytków i delektowanie się lokalną kuchnią. Tallinn czeka na Ciebie!

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …