Monachium – co warto zobaczyć.

Turystyka

Monachium – stolica Bawarii w Niemczech i miejsce słynnego Oktoberfest. Miasto jest znane z tradycyjnej kultury, historycznych miejsc i muzeów. Będziesz zaskoczony różnorodnością rzeczy, które możesz zobaczyć w Monachium.

1. W mieście znajdują się trzy obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piotra, Pałac Nymphenburg i Park Olimpijski.
2. Monachium jest drugim co do wielkości miastem w Niemczech. Liczy 1,5 mln mieszkańców i jest centrum regionu Bawarii.
3. Stolica Bawarii jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia latem. Zdziwisz się, widząc tradycyjne jarmarki i kolorowe ulice miasta. W mieście znajduje się wiele parków i ogrodów, w których można miło spędzić czas.
4. W mieście odbywa się słynny Oktoberfest. Jeśli uwielbiasz pić i delektować się tradycyjnymi potrawami, koniecznie musisz przyjechać do Monachium w tym okresie roku. Jest to największy festiwal piwa na świecie.
5. Miasto ma bogatą historię, sztukę i architekturę. Budynki, pałace i domy są warte zobaczenia.
6. Residenz to oficjalna rezydencja króla Bawarii. Jest to piękny pałac, który warto odwiedzić.
7. Frauenkirche jest najsłynniejszym kościołem Monachium. Jest to kościół katolicki i jest poświęcony Matce Boskiej.
8. W Monachium znajduje się wiele innych kościołów i świątyń, które warto odwiedzić. Schwetzingen jest największą i najpiękniejszą świątynią w mieście.
9. Viktualienmarkt to dobre miejsce na zakup tradycyjnych niemieckich potraw. Można tu skosztować lokalnej kuchni.
10. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i lubisz spędzać czas w muzeach, to z pewnością spodoba Ci się wizyta na Königsplatz. Jest to piękny plac i znajduje się na nim wiele muzeów.

Wnioski:
Jeśli odwiedziłeś Monachium latem, to jestem pewna, że będziesz zachwycony wizytą w tym mieście jesienią. Spacerowanie po mieście, robienie zakupów i smakowanie pysznych dań sprawi Ci wiele przyjemności. Mieszkańcy są bardzo przyjaźni i pomocni.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …