Austria – co warto zobaczyć ?

Turystyka

Państwo Europejskie bez dostępu do morza. Graniczy ze Szwajcarią, Niemcami, Czechami, Węgrami, Słowenią, Słowacją, Włochami i Liechtensteinem. Państwo z którego wywodzi się wiele sławnych osób. Z historią tego kraju związana jest Polska. Mowa oczywiście o Austrii.

Austria – co warto zobaczyć?

Kraj, który słynie z pięknych Alp, Dunaju oraz bogatej historii. Odpowiadając na pytanie: Austria- co warto zobaczyć trzeba szczerze przyznać, że wymienić wszystkie atrakcje nikt nie jest w stanie. Pewnym jednak jest fakt, że w tym kraju każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Wiedeń, to cesarskie miasto, symbol luksusu, przepychu i gustu. To miasto co roku odwiedza olbrzymia ilość turystów, co nie powinno dziwić ze względu na ilość zabytków. Punktem od którego najlepiej zacząć zwiedzanie to Śródmieście, czyli historyczne centrum miasta, zobaczymy tu słynną katedrę św. Szczepana, barokowy kościół św. Piotra czy też synagogę miejską. Charakterystycznym punktem Śródmieścia jest kolumna morowa, która została wzniesiona na polecenie cesarza Leopolda, po ustaniu wielkiej zarazy. W Wiedniu warto udać się do Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Historii Sztuki. Wartym zobaczenia, a nawet obowiązkowym punktem zwiedzania Wiednia jest rezydencja prezydenta Austrii- pałac Hofburg, zobaczyć możemy tam również Austriacką Bibliotekę Narodową, Uniwersytet Wiedeński oraz działający od XVIII wieku Teatr Zamkowy. Dodatkową atrakcją będzie zobaczenie w pałacu Krypty Kapucyńskiej, gdzie pochowani są przedstawiciele rodu Habsburgów. Warto przejść się również po Michaelerplatz gdzie zobaczymy pozostałości z czasów rzymskich. Do pałacu Hofburg przylega również Nowy Zamek, w którym zwiedzić możemy Muzeum Papirusów, Muzeum Etnograficzne, a także Motylarnie i Palmiarnie. W Wiedniu należy odwiedzić również dawny pałac Eugeniusza Sabaudzkiego, czyli Belweder, gdzie będziemy mogli podziwiać nie tylko architekturę, ale również działa sztuki. Dla Polaków ważnym miejscem do zobaczenia będzie wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683 roku rozpoczęła się szarża husarii na Turków.
  2. Salzburg, kojarzony z Alpami i wybitnym kompozytorem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. W Salzburgu możemy zobaczyć dom w którym urodził się i dom w którym mieszkał kompozytor. Obydwa domy zostały zamienione na muzea. Będąc w mieście swoją uwagę należy zwrócić na Fortecę Hohensalzburg, gdzie zobaczymy: pokoje arcybiskupa, muzeum fortecy, muzeum wojskowe oraz skorzystamy z wejścia na wieżę. Ale to nie wszystko, bo w Salzburgu mamy jeszcze Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, gdzie powinniśmy zobaczyć Muzeum Miasta i Muzeum Panoramy, plac Mozarta oraz plac Katedralny, a oprócz tego jeszcze Cmentarz św. Piotra, starą aptekę, pijalnie wody dla koni.
  3. Jezioro Nezyderskie– leży na pograniczu Austrii i Węgier, jest przeciwieństwem Balatonu. Zamiast plaż zobaczymy tu pasy trzciny. Nad jeziorem odkryto fundamenty świadczące o obecności rzymian na tym terenie. Ze względu na florę i faunę występującą nad jeziorem jest ono wyjątkowe.

Austria to alpejskie państwo przyciągające miłośników sportów zimowych, ale jest również idealnym miejscem na romantyczny weekend we dwoje czy na dłuższy urlop, podczas którego zobaczymy najważniejsze miejsca i zabytki Austrii.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …