Kapsztad – co warto zobaczyć w Kapsztadzie

Turystyka

Możesz zwiedzać Kapsztad samodzielnie, ale jeśli masz krótki pobyt w mieście, możesz odwiedzić te miejsca, aby doświadczyć tego, co najlepsze w mieście.

Budżet:

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz wybrać to, co chcesz zobaczyć. Jest wiele miejsc, które można odwiedzić za darmo. Muzea, ogrody zoologiczne, ogrody botaniczne itp. są bardzo tanie. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz wybrać rzeczy, które są na Twojej liście życzeń.

Wskazówka:

Spróbuj odwiedzić te miejsca nocą, ponieważ w nocy miasto będzie wypełnione większą ilością świateł i będziesz miał większe szanse na uchwycenie malowniczego widoku miasta.

1. Narodowy Ogród Botaniczny Kirstenbosch

Kirstenbosch to ogród botaniczny, który znajduje się w samym sercu Półwyspu Przylądkowego. Jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ogród jest dostępny dla zwiedzających za darmo.

2. Góra Stołowa

Góra Stołowa jest piękną górą. Z daleka wygląda jak ogromny stół umieszczony na ziemi. Jest to bardzo znany punkt orientacyjny w Kapsztadzie i jeden z siedmiu cudów świata.

3. Wyspa Robben

Robben Island to nazwa wyspy, na której Nelson Mandela był więziony przez ponad 18 lat. Można tam zwiedzić muzeum i dowiedzieć się wielu informacji na jego temat.

4. Plaża Fish Hoek

Plaża Fish Hoek jest jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Jest to wspaniałe miejsce do spędzenia całego dnia. Można tu podziwiać piękne zachody słońca i widok na Ocean Indyjski.

5. V&A Waterfront

V&A Waterfront to jedno z najsłynniejszych centrów handlowych na świecie. Jest to świetne miejsce na zakupy ubrań, butów i wielu innych rzeczy.

6. Promenada Sea Point

Promenada Sea Point jest jednym z pięknych i ekscytujących miejsc w Kapsztadzie. Można z niej podziwiać piękny widok na Ocean Atlantycki.

7. Zatoka Camps

Jeśli chcesz podziwiać zachód słońca i widok na Ocean Atlantycki, możesz odwiedzić zatokę Camps Bay. Cały widok na zatokę zrelaksuje Cię i będziesz mógł się zdrzemnąć.

8. Simon’s Town

Simon’s Town to piękne miasto, które można odwiedzić na jeden dzień. Spodoba Ci się, ponieważ jest to spokojne miejsce.

9. Dzielnica Szósta

Dzielnica Szósta była kiedyś biedną i slumsową dzielnicą Kapsztadu. Dziś stała się popularną dzielnicą sztuki i kultury.

10. Bo-Kaap

Bo-Kaap to nazwa najstarszej i największej dzielnicy żydowskiej w RPA. Miejsce to odwiedza wielu turystów.

Wnioski:

To jest 10 najlepszych rzeczy do zobaczenia w Kapsztadzie. Mam nadzieję, że Ci się podobało.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …