10 rzeczy, które trzeba zobaczyć w Kantonie

Turystyka

Jest to najlepsze miejsce do odwiedzenia, jeśli planujesz weekendowy wypoczynek w Kantonie. Jest to dobrze znane miejsce turystyczne, w którym można podziwiać piękno przyrody i dobrze się bawić.

Oto 10 rzeczy, które warto zobaczyć w Kantonie:

1. Wieża Kantonu

Wieża Canton jest najwyższym budynkiem w Kantonie, a jej budowa została ukończona w 2012 roku. Jest to wspaniałe miejsce, z którego roztacza się piękny widok na miasto.

2. Muzeum Historii Guangzhou

Muzeum Historii Guangzhou zostało zbudowane w 2006 roku i znajduje się w dzielnicy Yuexiu. Muzeum posiada ogromną kolekcję starożytnych dokumentów i obrazów.

3. Ogród Botaniczny w Kantonie

Ogród Botaniczny w Kantonie jest jednym z najstarszych ogrodów botanicznych w Chinach. Znajduje się w południowej części Guangzhou i został zbudowany w XVII wieku.

4. Targi Kantońskie

Targi Kantońskie to największe targi handlowe w Chinach. Odbywają się co roku w lipcu i są doskonałym miejscem na zakupy i smaczne jedzenie.

5. Park Hongkong

Hong Kong Park jest doskonałym miejscem do odwiedzenia, jeśli chcesz cieszyć się piękną przyrodą. Można tu podziwiać piękny ogród kwiatowy, fontanny i drzewa.

6. Opera w Guangzhou

Guangzhou Opera House to nowoczesna i unikalna budowla, która została zbudowana na początku lat 90.

7. Sala Pamięci Sun Yat-sena

Sun Yat-sen Memorial Hall został zbudowany w latach 30. XX wieku i jest to sala pamięci Sun Yat-sena.

8. Muzeum Historii Kantonu

Muzeum Historii Kantonu to muzeum poświęcone historii prowincji Guangdong.

9. Muzeum Nauki i Technologii w Guangzhou

Muzeum Nauki i Techniki w Guangzhou zostało zbudowane w latach 80. i jest największym muzeum nauki w Azji.

10. Muzeum Prowincji Guangdong

Muzeum Prowincji Guangdong to muzeum, które zostało zbudowane w latach siedemdziesiątych XX wieku i jest świetnym miejscem do odwiedzenia, jeśli interesujesz się kulturą i sztuką.

Wnioski:

Tak więc, jest to lista 10 rzeczy do zobaczenia w Kantonie. Mam nadzieję, że spodobają Ci się te miejsca. Będzie to dla Ciebie niezapomniane doświadczenie.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …