10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Melbourne

Turystyka

Wszyscy wiemy, że Melbourne jest jednym z najpiękniejszych miast w Australii, słynie z nocnego życia, pięknych parków, sztuki i wspaniałego jedzenia.

Jeśli chodzi o wycieczkę do Melbourne, mogę powiedzieć, że będziesz cieszyć się każdą chwilą. Oto 10 najlepszych rzeczy, które można zobaczyć i zrobić w Melbourne.

1. Targ Królowej Wiktorii

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zobaczyć, gdy odwiedzisz Melbourne, jest Targ Królowej Wiktorii. Jeśli jesteś miłośnikiem jedzenia, to z pewnością spodoba Ci się to miejsce. Jest tam tak wiele rodzajów jedzenia, że nigdy nie będziesz się nudzić.

2. Królewski Ogród Botaniczny

Królewski Ogród Botaniczny jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Melbourne. Jest to piękne miejsce z ogromnym ogrodem, w którym można podziwiać przyrodę. Znajduje się tu wiele niesamowitych drzew i roślin, które można podziwiać.

3. Plaża St Kilda

Jeśli chcesz cieszyć się plażą, powinieneś wybrać się na St Kilda Beach, jedną z najpopularniejszych plaż w Melbourne. Jest to również bardzo znana plaża surfingowa.

4. Melbourne Cricket Ground

Melbourne Cricket Ground jest domem dla Aussie Rules Football i jest to również jeden z najpopularniejszych stadionów na świecie.

5. Federation Square

Federation Square to bardzo piękne miejsce w Melbourne. Znajduje się tu wiele sklepów, barów i kawiarni, które sprawią, że czas spędzony na placu będzie niezapomniany.

6. Melbourne Zoo

Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodów zoologicznych, to z pewnością spodoba Ci się wizyta w Melbourne Zoo. Jest to największe zoo w całej Australii, a także bardzo znana atrakcja turystyczna.

7. Narodowa Galeria Wiktorii

Narodowa Galeria Wiktorii jest bardzo znanym muzeum w Melbourne. Posiada ogromną kolekcję dzieł sztuki i obrazów, które można podziwiać.

8. Tor wyścigowy Tarneit

Tarneit Race Course jest jednym z najbardziej popularnych torów wyścigów konnych w Melbourne. Jest to również popularna atrakcja turystyczna ze względu na niesamowity widok i wyjątkową architekturę.

9. Mięta w Melbourne

Jeśli chcesz skosztować najlepszej mięty, powinieneś udać się do Melbourne Mint, jest to bardzo popularna mięta, która sprawi, że Twoje usta nabiorą wody.

10. Kina Rialto

Rialto Cinemas to jedno z najbardziej znanych kin w Melbourne. Jeśli chcesz obejrzeć film, to na pewno spodoba Ci się to miejsce.

Wnioski:

Jest wiele innych miejsc, które można podziwiać w Melbourne, ale podałem najważniejsze rzeczy, które można zobaczyć i zrobić w Melbourne. Są to najlepsze miejsca do spędzania czasu i wydawania pieniędzy.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …