Singapur. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Singapur to miasto – państwo w Azji Południowo – Wschodniej. Nazwa pochodzi od dwóch słów Singa Pura czyli Miasto Lwa. Symbolem miasta jest głowa lwa zakończona tułowiem ryby. Wymyślona figura zwana jest Merlionem i nawiązuje do rybackiej historii miasta.

Singapur. Co warto zobaczyć?

  1. Marina Bay to sztuczna zatoka, przy której znajdują się najbardziej nowoczesne atrakcje. Ogrody Gardens by the Bay i hotel Marina Bay Sands. Hotel ma kształt łodzi, zbudowany jest z 3 55 – piętrowych wież, które połączone są dachem w kształcie łódki. Budynek ma wysokość 200 metrów. Na najwyższym czyli 57 piętrze znajduje się SkyPark, gdzie są restauracje, bary, taras widokowy oraz basen, który jest największym basenem na świecie na wysokości. Basen ma długość 150 metrów i mieści 1,5 mln litrów wody.
  2. Galeria handlowa The Shoppes jest połączona z hotelem tunelem. To ekskluzywne centrum handlowe, w którym znajdują się światowe marki takie jak: Prada, Dior, Armani czy Gucci. Wewnątrz znajduje się kanał, po którym możemy przepłynąć się gondolą.
  3. Promenada w sercu zatoki Marina Bay, z której podczas spaceru możemy podziwiać przepiękną panoramę miasta. Możemy zobaczyć wiele wyjątkowych budynków jak na przykład sklep Louisa Vuittona, ArtScience Museum oraz drapacze chmur.
  4. Kolejną niesamowitą atrakcją Singapuru jest pokaz tańczących fontann wraz ze światłami laserowymi i muzyką. Pokaz trwa 15 minut, ale widok zapiera dech w piersiach.
  5. Muzeum Sztuki i Nauki to budynek o kształcie kwiatu lotosu. Budowla ta na pewno przyciąga wzrok każdego turysty. W środki znajduje się aż 21 galerii, wystawy są tymczasowe.
  6. Gardens by the Bay to niesamotne miejsce o powierzchni ponad 100 ha. Znajdują się tutaj wielkie 50 metrowe budowle przypominające drzewa, zbudowane ze stali i betonu. Dodatkowo po budowlach tych pną się rośliny, dlatego można przypuszczać, że tak będą wyglądać drzewa przyszłości. Drzewa te pełnią również ekologiczną funkcję, ponieważ zamontowane specjalne ogniwa kumulują energię słoneczną, która wykorzystywana jest do oświetlenia terenu. Budowle te gromadzą również wodę deszczową, która następnie nawadnia rośliny.
  7. OCBC Skyway to most zawieszony pomiędzy drzewami, który ma długość 128 metrów. Rozciągnięty został na wysokości 22 metrów. Spacerując po nim na pewno doznamy niesamowitych wrażeń.
  8. Singapore Flyer to największe koło młyńskie w całej Azji. Zbudowane w 2008 roku na wysokości 165 metrów. Pełny obrót koła zajmuje około 30 minut. Znajdują się w nim 28 kapsuł, które są klimatyzowane. Do każdej z nich może wejść 28 osób. A jeśli będzie sprzyjać pogoda jesteśmy w stanie dojrzeć Indonezję.

Singapur to miasto jedno z bezpieczniejszych miast mimo, że jest mieszanką kulturową. Słynie z licznych zakazów, które niekiedy mogą szokować jak na przykład biczowanie, a nawet kara śmierci.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …