Waszyngton – co warto zobaczyć

Turystyka

Waszyngton to najmniejszy stan USA, ale jest stolicą USA i jest tu wiele rzeczy do zobaczenia. Oto 10 rzeczy, które warto zobaczyć w Waszyngtonie.

Biały Dom

Jeśli chcesz zwiedzić Biały Dom, musisz być obywatelem USA. Ale nie martw się, możesz wejść do Białego Domu bez żadnego zaproszenia czy pozwolenia. Możesz zwiedzić Biały Dom za darmo, ale zależy to od czasu przyjazdu.

Pomnik Lincolna

Jeśli chcesz zobaczyć pomnik Lincolna, musisz odwiedzić Waszyngton latem. Pomnik znajduje się na terenie Washington Monument.

National Mall

Jeśli chcesz wybrać się na spacer po centrum handlowym, musisz kupić bilety. Jeśli nie kupisz biletu, zostaniesz ukarany mandatem.

Katedra Narodowa

Jest to najsłynniejsza katedra na świecie. Jeśli chcesz poznać historię tej katedry, powinieneś przeczytać tę książkę.

Muzea Smithsonian

Te muzea są najbogatszymi muzeami na świecie i stanowią jeden z głównych celów podróży turystów. Jeśli masz mało czasu, możesz odwiedzić dwa lub trzy muzea.

Kapitol

Jest to najważniejsze miejsce dla wszystkich zwiedzających. Jeśli nie chcesz tracić czasu, koniecznie musisz odwiedzić Kapitol.

Mount Rainier

Jeśli masz dobry widok na Mount Rainier, musisz tam pojechać. Będziesz zachwycony widokiem przyrody.

Narodowe Zoo

To zoo jest najstarszym ogrodem zoologicznym na świecie i jedynym w Waszyngtonie.

Biblioteka Kongresu

Jeśli chcesz poznać historię USA, powinieneś odwiedzić Bibliotekę Kongresu. Można tam zapoznać się z historią Ameryki.

Muzeum Holocaustu

To muzeum opowiada historię ludności żydowskiej w Europie podczas II wojny światowej.

Wnioski:

Oto 10 rzeczy, które warto zobaczyć w Waszyngtonie. Są to najlepsze miejsca do spędzenia wakacji. Jeśli masz mało czasu, to polecam odwiedzić Bibliotekę Kongresu.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …