Chorwacja. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Chorwacja to bardzo często wybierany kierunek na letni wypoczynek. Nic dziwnego, ponieważ kraj ten osiada cudowny krajobraz gór połączonym z lazurowym morzem.

Chorwacja. Co warto zobaczyć?

  1. Dubrownik – to miasto, które zachwyca i przyciąga miliony turystów. Charakteryzuje się przepiękną architekturą oraz licznymi atrakcjami. Możemy zdecydować się na spacer po murach obronnych, na rejs wokół starego miasta lub wjechać kolejką liniową na wzgórze i tu podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków. Dubrownik to „Perła Adriatyku”.

  2. Park Narodowy Jezior Plitwickich – to z kolei atrakcja, która nie została skalana ręką człowieka. To kompleks 16 jezior znajdujący wśród skał, gdzie woda spływa wodospadami czy kaskadami. Wpisany na listę UNESCO. To tutaj możemy odpocząć od codziennego zgiełku i podziwiać przepiękną florę i faunę.

  3. Park Narodowy Krka z wodospadami – kolejny chorwacki park, położny w Dalmacji to cud natury. Podziwiać możemy przepiękne wodospady rzeki Krka i wypocząć na łonie natury.

  4. Split i Trogir – dwa cudowne miejsca z licznymi zabytkami historycznymi. W Splicie możemy zwiedzić pałac Dioklecjana, znajdujący się w centrum miasta, zbudowany miedzy 298 a 305 roku naszej ery, promenadę Riva oraz zachwycić się cudownymi widokami ze wzgórza Marjan. Trogir to miasteczko z licznymi wąskimi uliczkami oraz zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, które tworzą niesamowita atmosferę.

  5. Zadar to kolejne miasto warte zwiedzenia. Historia miasta sięga do 3 tysięcy lat wstecz. Znajduje się ono na półwyspie z przepiękną starówką. Miasto słynie z Morskich Organów czyli konstrukcji składającej się z 35 piszczałek. Podczas falowania morza organy wydają relaksujące dźwięki. Wartymi zwiedzenia zabytkami w tym mieście są Rzymskie Forum, Kościół św. Donata, Katedra św. Anastazji. Muzeum archeologiczne i uniwersytet

  6. Riwiera Makarska – to chętnie odwiedzane miejsce do wypoczynku. Riwiera to rozległe plaże z krystalicznie czystymi wodami Morza Adriatyckiego. Wymarzone miejsce dla rodzin oraz ludzi lubiących aktywnie spędzać czas.

  7. Wyspa Korcula – to wyspa o długości 50 km, słynie z faktu, iż jest to prawdopodobne miejsce urodzenia znanego podróżnika Marco Polo. Warto zwiedzić stolicę, która często nazywana jest małym Dubrownikiem. Obywają się tutaj liczne festiwale oraz praktykuje się tradycje kulturowe. Znanym jest rytuał Kumpanija z rycerskimi tańcami oraz rekonstrukcja średniowiecznych bitew.

  8. Pula – miasto na półwyspie Istria z pięknie zachowanym rzymskim amfiteatrem. Co roku odbywa się tutaj Pulka Film Festival. Warto zwiedzić klasztory, bramy, łuki triumfalne, Kaplicę Bizantyjską, Twierdzę Wenecką czy Forum.

Chorwacja to przepiękny kraj z różnorodnym krajobrazem, który warto zwiedzić i skorzystać z wielu atrakcji.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …