Hongkong. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Hongkong – to Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. To jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. To bardzo nowoczesne miasto z drapaczami chmur, ale również z lasami, parkami i różnymi wzniesieniami. To nowe miasto, w związku z tym nie znajdziemy tutaj zabytków historycznych. Mimo to nie będziemy się nudzić, ponieważ miasto to żyje 24 godziny na dobę.

Hongkong. Co warto zobaczyć?

  1. Wzgórze Wiktorii – największe wzniesienie, które sięga 552 metrów nad poziomem morza. Z tego miejsca możemy podziwiać piękne widoki na miasto usiane gigantycznymi budynkami. Na wzgórzu znajdują się restauracje, centra handlowe i muzeum Madame Tussauds.
  2. Najdłuższe ruchome schody na świecie – to schody zbudowane w 1993 roku i mają długość 800 metrów. Jazda nimi zajmie 25 minut, podzielone są 20 kawałków, w każdym momencie możemy z nich zejść i wejść.
  3. Park Hongkong to park, w którym możemy odpocząć od zgiełku. Jest to trochę inny park niż te w Polsce, ponieważ wśród drzew i kwiatów znajduje się papugarnia, palmiarnia, place zabaw, fontanny a nawet urząd stanu cywilnego. Spotkamy tu również różnego rodzaju rzadkie gatunki ptaków.
  4. Kolejka linowa, która liczy 6 km długości, podróż nią trwa 25 minut. Podczas przejażdżki możemy podziwiać niesamowite widoki na górzysty i zielony teren wyspy, Wielkiego Buddę oraz płaskowyż Ngong Ping. Wykupując bilet mamy do wyboru 3 rodzaje kabin: kabina standardowa, kryształowa ze szklanym dnem oraz kabina prywatna.
  5. Klasztor Chi Lin Nummery – pochodzi on z lat 30 XX wieku, a architektura przypomina dynastię Tang. Podczas renowacji budynku nie użyto żadnego gwoździa, ponieważ Chińczycy wierzą, że jeśli domy budowane są z drewna to drzewa żyją dłużej. Przy wejściu znajdują się 3 bramy: pierwsza z nich to symbol współczucia, druga – mądrości, a trzecia – umiejętności. Warto tu zwiedzić Ogród Stawu Lotosu, Salę Niebiańskich Królów czy posąg Buddy.
  6. Wieżowiec Międzynarodowego Centrum Handlu, który posiada 118 kondygnacji, a jego wysokość to 490 metrów nad poziome morza. W środku znajduje się hotel, widok tarasowy. Lokale tutaj wynajmowane są przez międzynarodowe domy finansowe.
  7. Central Plaza to 3 co do wielkości budynek w Hongkongu, który osiąga 374 metrów wysokości. W budynku znajduje się 39 wind i 3 podziemne poziomy. Znajduje się tutaj zegar, który odmierzając czas podświetla się różnymi kolorami. W budynku znajduje się też kościół. Jak w każdym tak wysokim wieżowcu możemy podziwiać piękne widoki na miasto.

Warto zdecydować się na zwiedzenie tego miasta, aby móc poznać odmienną kulturę.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …