10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie

Turystyka

Wszyscy słyszeliśmy nazwę Barcelona. Miasto jest pełne kultury i tradycji, która zahipnotyzuje Cię i sprawi, że poczujesz się szczęśliwy i zachwycony. Jest tam kilka słynnych miejsc, które musisz odwiedzić, kiedy jesteś w Barcelonie.

Oto 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie.

1. Ulica Spacerowa

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Barcelony jest ulica spacerowa. Znajdziesz tam ulicę wypełnioną straganami z jedzeniem, sprzedawcami kwiatów, sklepami z pamiątkami i kilkoma restauracjami.

2. Sagrada Familia

Jest to kościół zbudowany przez Kościół katolicki. Mówi się, że jest to jedno z najwspanialszych dzieł architektury i sztuki.

3. Park Guell

Park Guell to obszar ogrodów, parków, fontann i rzeźb, które sprawią, że poczujesz się jak w bajce.

4. Barri Gotic

Barri Gotic to średniowieczna dzielnica oraz najstarsza i największa dzielnica Barcelony.

5. La Rambla

La Rambla to miejsce, gdzie można znaleźć różne rodzaje rynków, restauracji i kawiarni.

6. Casa Batlló

Dom został zaprojektowany przez słynnego architekta Antoniego Gaudiego i jest jego arcydziełem.

7. Parc de la Ciutadella

Jest to park znajdujący się w centrum miasta. Jest to największy park w Barcelonie i jest otoczony budynkami gotyckimi i modernistycznymi.

8. La Boqueria

Jest to miejsce, gdzie można znaleźć szeroki wybór świeżych owoców i warzyw.

9. Placa Reial

Placa Reial to centralny plac Barcelony. Jest to jedno z najlepszych miejsc, gdzie można posłuchać muzyki na żywo i potańczyć.

10. Katedra w Barcelonie

Jest to najbardziej znaczący obiekt religijny w całej Barcelonie.

Wnioski:

Jest wiele rzeczy do zrobienia w Barcelonie i jest to również piękne miejsce do odwiedzenia. Oto 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Barcelonie, które powinieneś wypróbować.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …