Meksyk – co warto zobaczyć ?

Turystyka

Jedno z kilku egzotycznych kierunków podróży, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Sąsiaduje na północy z Stanami Zjednoczonymi zaś na południu z Gwatemalą oraz Belize, oblane wodami Oceanu Spokojnego, Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Mowa o ciepłym i pełnym słońca Meksyku.

Meksyk – co warto zobaczyć?

Meksyk, a dokładniej Meksykańskie Stany Zjednoczone to państwo leżące w Ameryce Północnej, a stolicą tego kraju jest- Meksyk. Jest kolebką starożytnej kultury Azteków, dodatkowo na terenie kraju znajdują się liczne ślady działalności Europejczyków. Wybitne jedzenie, piękna słoneczna pogoda przyciągają coraz więcej turystów. Tak więc, Meksyk- co warto zobaczyć?

  1. Tulum– określane mianem „ukrytego klejnotu Meksyku” tropikalny wygląd i klimat przyciąga rzesze turystów. W ciągu dnia zobaczymy tu ruiny Majów, które są najlepiej zachowane, a tłem dla nich są lazurowe wody Morza Karaibskiego, a przy zachodzie słońca zwróćmy uwagę na scenerię miasta. Tulum przyciąga do siebie ze względu również na przepiękne plaże, kto nie chciałby stąpać po białym piasku i pluskać się w turkusowej wodzie?
  2. Chichen Itza– wspaniałe miasto Majów, najczęściej odwiedzane stanowisko archeologiczne. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest 30 metrowa budowla El Castillo. Warto tam również zobaczyć prawie 1000 letnie obserwatorium, które pokaże nam jak Majowie byli zaawansowani.
  3. Miasto Meksyk– największe miasto na świecie bogate w kulturę i historię. Tutaj zobaczymy Pałac Sztuk Pięknych i Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe. Warto w tym mieście zwrócić uwagę na Plac Konstytucyjny, Pałac Narodowy Templo Mayor z azteckimi reliktami, a przede wszystkim na krajobraz- góry wulkaniczne, które górują nad miastem, mają ponad 5000 metrów wysokości.
  4. Oaxaca to połączenie dwóch kultur Indian i hiszpańskiej, co daje niesamowity klimat. Miasto zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. W pobliżu miasta można zwiedzić Monte Alban oraz Templo de Santo Domingo z XVI wieku.
  5. Guanajuato– miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego kręte, wąskie uliczki, kolonialne budynki, rozpoznawalne kolorowe domki, podziemne uliczki i tunele przyciągają turystów, chcących podziwiać wspaniałą architekturę. Dodatkowo w mieście warto odwiedzić główny plac, czyli Jardin de la Union, a także kościół San Diego.

Meksyk państwo pięknej pogody, niesamowitych pięknych plaż, cudownej pysznej kuchni, dla pełnoletnich również dobrego alkoholu i imprez. Idealny plan na wyjazd ze znajomymi, we dwoje lub z rodziną. Każdy w tym kraju znajdzie coś dla siebie.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …