Meksyk – co warto zobaczyć ?

Turystyka

Jedno z kilku egzotycznych kierunków podróży, który w ostatnich latach zyskał na popularności. Sąsiaduje na północy z Stanami Zjednoczonymi zaś na południu z Gwatemalą oraz Belize, oblane wodami Oceanu Spokojnego, Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej. Mowa o ciepłym i pełnym słońca Meksyku.

Meksyk – co warto zobaczyć?

Meksyk, a dokładniej Meksykańskie Stany Zjednoczone to państwo leżące w Ameryce Północnej, a stolicą tego kraju jest- Meksyk. Jest kolebką starożytnej kultury Azteków, dodatkowo na terenie kraju znajdują się liczne ślady działalności Europejczyków. Wybitne jedzenie, piękna słoneczna pogoda przyciągają coraz więcej turystów. Tak więc, Meksyk- co warto zobaczyć?

  1. Tulum– określane mianem „ukrytego klejnotu Meksyku” tropikalny wygląd i klimat przyciąga rzesze turystów. W ciągu dnia zobaczymy tu ruiny Majów, które są najlepiej zachowane, a tłem dla nich są lazurowe wody Morza Karaibskiego, a przy zachodzie słońca zwróćmy uwagę na scenerię miasta. Tulum przyciąga do siebie ze względu również na przepiękne plaże, kto nie chciałby stąpać po białym piasku i pluskać się w turkusowej wodzie?
  2. Chichen Itza– wspaniałe miasto Majów, najczęściej odwiedzane stanowisko archeologiczne. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest 30 metrowa budowla El Castillo. Warto tam również zobaczyć prawie 1000 letnie obserwatorium, które pokaże nam jak Majowie byli zaawansowani.
  3. Miasto Meksyk– największe miasto na świecie bogate w kulturę i historię. Tutaj zobaczymy Pałac Sztuk Pięknych i Bazylikę Matki Bożej z Guadalupe. Warto w tym mieście zwrócić uwagę na Plac Konstytucyjny, Pałac Narodowy Templo Mayor z azteckimi reliktami, a przede wszystkim na krajobraz- góry wulkaniczne, które górują nad miastem, mają ponad 5000 metrów wysokości.
  4. Oaxaca to połączenie dwóch kultur Indian i hiszpańskiej, co daje niesamowity klimat. Miasto zostało wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. W pobliżu miasta można zwiedzić Monte Alban oraz Templo de Santo Domingo z XVI wieku.
  5. Guanajuato– miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego kręte, wąskie uliczki, kolonialne budynki, rozpoznawalne kolorowe domki, podziemne uliczki i tunele przyciągają turystów, chcących podziwiać wspaniałą architekturę. Dodatkowo w mieście warto odwiedzić główny plac, czyli Jardin de la Union, a także kościół San Diego.

Meksyk państwo pięknej pogody, niesamowitych pięknych plaż, cudownej pysznej kuchni, dla pełnoletnich również dobrego alkoholu i imprez. Idealny plan na wyjazd ze znajomymi, we dwoje lub z rodziną. Każdy w tym kraju znajdzie coś dla siebie.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …