Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Turystyka

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji.

Hiszpania- co warto zobaczyć?

Hiszpania kojarzy nam się z sjestą, flamenco oraz dwoma popularnymi klubami. Dodatkowo kraj jest znany również z miejsca do którego odbywają się liczne pielgrzymki. Odpowiedzmy więc na nurtujące nas pytanie: Hiszpania- co warto zobaczyć?

  1. Madryt – stolica państwa i trzecie co do wielkości miasto Unii Europejskiej. Dla fanów piłki nożnej warto odwiedzić stadion piłkarski Realu Madryt, czyli Santiago Bernabeu. Poza stadionem w Madrycie zobaczymy Pałac Królewski, plac Plaza de Oriente, Katedrę Almudena, są to bliskie okolice Pałacu. W mieście jest wiele muzeów, najpopularniejsze są: Paseo del Prado, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii czy Muzeum Morskie. Zobaczyć trzeba również jeden z najważniejszych symboli miasta, czyli Plaza de Cibeles, gdzie znajduje się fontanna bogini Kybele.
  2. Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. W Barcelonie trzeba odwiedzic dzielnicę gotycką, czyli najstarszą zamieszkaną część miasta. Wąskie uliczki i duża ilość budynków z okresu średniowiecza robią wrażenie. Jeżeli chcemy poznać historię miasta musimy udać się do Muzeum Historii Barcelony. W gotyckiej dzielnicy warto zobaczyć historyczny ratusz miejski oraz renesansowy pałac. Po zapoznaniu się z dzielnic gotycką czas zobaczyć architektoniczne dzieła sztuki: Casa Batllo i Casa Mila. Szukając dalszych atrakcji nie sposób przeoczyć wyjątkowego projektu czyli kościół Sagrada Familia- świątynia budowana jest od ponad 100 lat i dalej nie jest ukończona. Budowa jest w całości finansowana z sprzedaży biletów. Prawdopodobne zakończenie budowy możliwe jest w 2026 roku. Oryginalna fasada budynku, z pięknym szklanym witrażowym sufitem to sala koncertowa Palau de la Musica Catalana. Dla fanów piłki nożnej obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Barcelony będzie stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona.
  3. Kordoba to miasto wielu kultur, gdzie zobaczymy Wielki Meczet, który później został przekształcony w katedrę, obecnie jest to największa atrakcja miasta oraz symbol. Innym zabytkiem są Stajnie Królewskie, które sąsiadują z Alcazarem, czyli rezydencją z czasów średniowiecza. W Kordobie warto zobaczyć Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kolejnymi atrakcjami jest Most Rzymski oraz Młyny, w tym zachowany w całości młyn św. Antoniego. W mieście znajdziemy również Muzeum Archeologiczne Kordoby, Muzeum Sztuk Pięknych, a także arystokratyczną rezydencje, która ma aż 12 dziedzińców. Będąc w Kordobie należy zobaczyć ruiny królewskiego miasta Medina Azahara.

W Hiszpanii odwiedzić należy również Sewillę czy Malagę. Piękne, unikalne wielowymiarowe obiekty, muzea, przepiękne, wąskie uliczki. Idealna pogoda. Czego chcieć więcej podczas zwiedzania tak przepięknego, malowniczego kraju. Hiszpania jest punktem obowiązkowym dla osób, które lubią podziwiać mieszaninę wzorów i kultur.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …