Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Turystyka

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji.

Hiszpania- co warto zobaczyć?

Hiszpania kojarzy nam się z sjestą, flamenco oraz dwoma popularnymi klubami. Dodatkowo kraj jest znany również z miejsca do którego odbywają się liczne pielgrzymki. Odpowiedzmy więc na nurtujące nas pytanie: Hiszpania- co warto zobaczyć?

  1. Madryt – stolica państwa i trzecie co do wielkości miasto Unii Europejskiej. Dla fanów piłki nożnej warto odwiedzić stadion piłkarski Realu Madryt, czyli Santiago Bernabeu. Poza stadionem w Madrycie zobaczymy Pałac Królewski, plac Plaza de Oriente, Katedrę Almudena, są to bliskie okolice Pałacu. W mieście jest wiele muzeów, najpopularniejsze są: Paseo del Prado, Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii czy Muzeum Morskie. Zobaczyć trzeba również jeden z najważniejszych symboli miasta, czyli Plaza de Cibeles, gdzie znajduje się fontanna bogini Kybele.
  2. Barcelona to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. W Barcelonie trzeba odwiedzic dzielnicę gotycką, czyli najstarszą zamieszkaną część miasta. Wąskie uliczki i duża ilość budynków z okresu średniowiecza robią wrażenie. Jeżeli chcemy poznać historię miasta musimy udać się do Muzeum Historii Barcelony. W gotyckiej dzielnicy warto zobaczyć historyczny ratusz miejski oraz renesansowy pałac. Po zapoznaniu się z dzielnic gotycką czas zobaczyć architektoniczne dzieła sztuki: Casa Batllo i Casa Mila. Szukając dalszych atrakcji nie sposób przeoczyć wyjątkowego projektu czyli kościół Sagrada Familia- świątynia budowana jest od ponad 100 lat i dalej nie jest ukończona. Budowa jest w całości finansowana z sprzedaży biletów. Prawdopodobne zakończenie budowy możliwe jest w 2026 roku. Oryginalna fasada budynku, z pięknym szklanym witrażowym sufitem to sala koncertowa Palau de la Musica Catalana. Dla fanów piłki nożnej obowiązkowym punktem podczas zwiedzania Barcelony będzie stadion Camp Nou, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona.
  3. Kordoba to miasto wielu kultur, gdzie zobaczymy Wielki Meczet, który później został przekształcony w katedrę, obecnie jest to największa atrakcja miasta oraz symbol. Innym zabytkiem są Stajnie Królewskie, które sąsiadują z Alcazarem, czyli rezydencją z czasów średniowiecza. W Kordobie warto zobaczyć Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Kolejnymi atrakcjami jest Most Rzymski oraz Młyny, w tym zachowany w całości młyn św. Antoniego. W mieście znajdziemy również Muzeum Archeologiczne Kordoby, Muzeum Sztuk Pięknych, a także arystokratyczną rezydencje, która ma aż 12 dziedzińców. Będąc w Kordobie należy zobaczyć ruiny królewskiego miasta Medina Azahara.

W Hiszpanii odwiedzić należy również Sewillę czy Malagę. Piękne, unikalne wielowymiarowe obiekty, muzea, przepiękne, wąskie uliczki. Idealna pogoda. Czego chcieć więcej podczas zwiedzania tak przepięknego, malowniczego kraju. Hiszpania jest punktem obowiązkowym dla osób, które lubią podziwiać mieszaninę wzorów i kultur.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to czwarte co do wielkości pod względem powierzchni państwo świata, a trzecie na świecie pod względem ludności. Składa się z 50 stanów. Graniczy z Kanadą i Meksykiem. Swoja stolicę ma w Waszyngtonie, tam wszystko się zaczęło. Stany Zjednoczone – co warto zobaczyć? Otóż USA nie ma …