Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo arabskie na Bliskim Wschodzie, które składa się z 7 emiratów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co warto zobaczyć?

  1. Burj Khalifa – to najwyższy budynek na świecie, znajduje się w Dubaju. Dubaj to najbardziej znany Emirat, który słynie z bicia rekordów. Windą możemy wjechać na 124 piętro na wysokości 452 metrów w zaledwie w ciągu kilku minut, a widoki jakie ujrzymy będą nie zapomniane. Natomiast na piętrze 148 i wysokości 555 metrów powstała nowa platforma widokowa. W wieżowcu tym znajdują się biura i pokoje hotelowe.
  2. Hotel w kształcie żagla – Burj Al. – Arab, zwany również Wieżą Arabów. To zarówno najwyższy (321 metrów wysokości i 60 pięter) i najbardziej ekskluzywny hotel na świecie. Został zbudowany na sztucznej wyspie usypanej w Zatoce Perskiej. Budynek zachwyca swoim oryginalnym kształtem. Znajduje się w nim ponad 200 apartamentów, najmniejszy z nich ma 169 m2, a największy 780 m2. Dodatkowo znajdują się tu ekskluzywne restauracje, baseny, studio fitness, biblioteka, muzea, akwarium z żywą rafą koralową a także lądowisko dla śmigłowców. Nocą wieżowiec jest oświetlany różnymi kolorami.
  3. Największa sztuczna wyspa – Dżamira. To 8 cud świata, powstała z ręki człowieka. Wyspa ma kształt palmy czyli usypany pień wraz z siedmioma gałęziami. Znajdują się tu liczne sklepiki, restauracje, hotele oraz siedziby różnych firm. Słynnym Na bocznych gałęziach wybudowano luksusowe prywatne rezydencje. Raj dla wielu turystów. Na czubku palmy znajduje się 5 gwiazdkowy hotel z ponad 1500 pokojami, 21 restauracjami, prywatnymi plażami. Na terenie wyspy znajduje się Zatoka Delfinów. Można zobaczyć, dotknąć a nawet pływać i nurkować razem z delfinami.
  4. Meczet szejka Zayeda w Abu Dhabi – jeden z największych meczetów. Pomysłodawcą budowy był pierwszy prezydent ZEA, szejk Zajid ibn Sultan Al. Nhajjan. Znajduje się on w centrum miasta, ma ponad 22 tysiące m2. Na dziedzińcu znajduje się ponad 1000 kolumn, posiada 82 kopuły, a kopuła główna jest największą na świecie i osiąga 85 m wysokości i średnicę 32, 8 m. W budynku może przebywać około 42 tysięcy wyznawców, a w głównej Sali modlitewnej może modlić się ponad 7 tysięcy osób. Meczet został bardzo bogato wykończony miedzy innymi fundamenty i cała konstrukcja została pokryta greckim i włoskim białym marmurem. Dziedziniec pokryto mozaiką, we wnętrzu znajduje się 7 pozłacanych żyrandoli z kryształami Swarovskiego, a jeden z nich jest największym na świecie.
  5. Ferrari World – czyli tor Formuły 1. To gratka dla miłośników motoryzacji. Na torze tym ścigał się nasz Robert Kubica. Obok toru znajduje się park Ferrari World wraz z różnorodnymi atrakcjami np. najszybszy rollercoaster czy Aquapark.

W Emiratach Arabskich każdy znajdzie dla siebie atrakcje.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …