Co zobaczyć w Niemczech?

Turystyka

Państwo w zachodniej i środkowej części Europy, składające się z 16 krajów związkowych, zwanymi landami. Stolicą państwa jest Berlin. Tak, zgadza się – mowa o Niemczech. Sąsiad Polski, dodatkowo graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Francją, Danią, Czechami, Austrią, Holandią i Szwajcarią. Niemcy są najludniejszym państwem Unii Europejskiej, leżą w strefie Euro i Schengen. Jest członkiem ONZ i NATO.

Niemcy – co warto zobaczyć ?

Niemcy mają długą historię i wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Sam Berlin zachwyca swoim urokiem i zabytkami. Jednak ten kraj jest tak duży, że aby zobaczyć najważniejsze atrakcje trzeba było by zostać tak około 2 tygodni. Przejdźmy więc do tego co nas najbardziej interesuje, czyli Niemcy-co warto zobaczyć?

 1. Berlin – obowiązkowy punkt odwiedzin w Niemczech, czyli stolica państwa, w której zobaczymy Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Czerwony Ratusz czy Raichstag Dodatkowo w Berlinie mieści się wiele muzeów, w tym „Wyspa Muzeów.
 2. Monachium i słynny festiwal Oktoberfest– impreza ta odbywa się od 1810 roku, pomimo swojej nazwy impreza odbywa się we wrześniu i trwa aż 2 tygodnie
 3. Garmisch- Partenkirchen– przepiękne widoki, kraina znana głównie z Turnieju Czterech Skoczni. Dolina w rejonie malowniczych Alp warta jest odwiedzenia.
 4. Hamburg– miasto często nazywane „Wenecją Północy”, ma o 6 razy więcej mostów niż Wenecja, warto zobaczyć Dzielnicę Spichlerzy, Kościół Główny św. Michała, Filharmonie nad Łabą, Ratusz oraz Park Miniatur. Można również skorzystać z rejsu wycieczkowego po mieście.
 5. Dortmund– znany głównie ze względu na drużynę piłkarską Borussia Dortmund, w któej grali piłkarze Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej, ale dodatkowo warto zobaczyć oryginalny symbol miasta czyli nosorożca ze skrzydłami. W tym mieście, oprócz wyjątkowego symbolu możemy zwiedzić również stadion lokalnej drużyny, czyli Signal Iduna Park, a także skosztować prawdziwego niemieckiej kuchni.
 6. Bonn położony nad Renem, niedaleko Kolonii. Tutaj przede wszystkim warto zobaczyć barokowy Zamek Poppelsdorf, barokowy Ratusz i Rynek, Dom Ludwiga van Beethovena, Katedrę Świętych Kasjusza, Florencjusza i Marcina wybudowana w XI wieku, a także muzeum matematyki, czyli Arithmeum.
 7. Drezno leży blisko granicy z Polską, znane jest z Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywa się w mieście. Warto zobaczyć tam Zamek Rezydencyjny, Galerię Starych Mistrzów, Pałac Zwinger, Katedrę Św. Trójcy, Protestancki Kościół Maryi Panny wraz z tarasem widokowym, czy też Wielki Ogród, Pałac Japoński, Złotego Jeźdźca lub Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego (autor Starej Baśni).
 8. Jezioro Bodeńskie– lezące na granicy trzech państw: Austria, Niemcy i Szwajcaria, otoczone szczytami alpejskimi.
 9. Poczdam– tutaj zobaczymy również Bramę Brndenburską, letnią rezydencję króla Prus, dzielnica Babelsberg, Kościół Zbawiciela oraz rezydencję króla na Wyspie Pawiej.
 10. Chiemsee– największe jezioro Bawarii, często nazywane przez mieszkańców regionu nazywane Morzem Bawarskim. Zobaczymy tu Pałac Herrenchiemsee czy też Stary Pałac- Klasztor Augustianów
 11. Opactwo Maria Laach– tajemnicze i pienie położone opactwo, które zachwyca architekturą, dodatkowo warto zwrócić uwagę na Laacher See, czyli jezioro, zbiornik ma pochodzenie wulkaniczne, jest to krater uśpionego wulkanu. Od kilku lat naukowcy zauważają zwiększoną ilość dwutlenku węgla wydobywającego się z dna jeziora. Jednakże na dzień dzisiejszy nic nikomu nie zagraża, a spacer brzegiem jeziora jest obowiązkowy.

Niemcy- co warto zobaczyć ? Wszystko. Nie sposób jest wymienić wszystkich miejsc, które warto odwiedzić, podane miasta to tylko gartska tego, co można zobaczyc w tym kraju. Niemcy to bogaty architektonicznie i kulturalnie kraj, który warto odwiedzić i to kilkukrotnie. Nie jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni zobaczyć tak dużego obszaru i takiej ilości obiektów. Przepiękne, niesamowite, z przepychem obiekty, muzea i pomniki, a dodatkowo w wielu miastach mamy część imprezową, która zachwyci osoby lubiących zabawę. Dlatego warto na swojej mapie podróży zaznaczyć ten niepozorny kraj.

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …