Co zobaczyć w Niemczech?

Turystyka

Państwo w zachodniej i środkowej części Europy, składające się z 16 krajów związkowych, zwanymi landami. Stolicą państwa jest Berlin. Tak, zgadza się – mowa o Niemczech. Sąsiad Polski, dodatkowo graniczy z Belgią, Luksemburgiem, Francją, Danią, Czechami, Austrią, Holandią i Szwajcarią. Niemcy są najludniejszym państwem Unii Europejskiej, leżą w strefie Euro i Schengen. Jest członkiem ONZ i NATO.

Niemcy – co warto zobaczyć ?

Niemcy mają długą historię i wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Sam Berlin zachwyca swoim urokiem i zabytkami. Jednak ten kraj jest tak duży, że aby zobaczyć najważniejsze atrakcje trzeba było by zostać tak około 2 tygodni. Przejdźmy więc do tego co nas najbardziej interesuje, czyli Niemcy-co warto zobaczyć?

 1. Berlin – obowiązkowy punkt odwiedzin w Niemczech, czyli stolica państwa, w której zobaczymy Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Czerwony Ratusz czy Raichstag Dodatkowo w Berlinie mieści się wiele muzeów, w tym „Wyspa Muzeów.
 2. Monachium i słynny festiwal Oktoberfest– impreza ta odbywa się od 1810 roku, pomimo swojej nazwy impreza odbywa się we wrześniu i trwa aż 2 tygodnie
 3. Garmisch- Partenkirchen– przepiękne widoki, kraina znana głównie z Turnieju Czterech Skoczni. Dolina w rejonie malowniczych Alp warta jest odwiedzenia.
 4. Hamburg– miasto często nazywane „Wenecją Północy”, ma o 6 razy więcej mostów niż Wenecja, warto zobaczyć Dzielnicę Spichlerzy, Kościół Główny św. Michała, Filharmonie nad Łabą, Ratusz oraz Park Miniatur. Można również skorzystać z rejsu wycieczkowego po mieście.
 5. Dortmund– znany głównie ze względu na drużynę piłkarską Borussia Dortmund, w któej grali piłkarze Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej, ale dodatkowo warto zobaczyć oryginalny symbol miasta czyli nosorożca ze skrzydłami. W tym mieście, oprócz wyjątkowego symbolu możemy zwiedzić również stadion lokalnej drużyny, czyli Signal Iduna Park, a także skosztować prawdziwego niemieckiej kuchni.
 6. Bonn położony nad Renem, niedaleko Kolonii. Tutaj przede wszystkim warto zobaczyć barokowy Zamek Poppelsdorf, barokowy Ratusz i Rynek, Dom Ludwiga van Beethovena, Katedrę Świętych Kasjusza, Florencjusza i Marcina wybudowana w XI wieku, a także muzeum matematyki, czyli Arithmeum.
 7. Drezno leży blisko granicy z Polską, znane jest z Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywa się w mieście. Warto zobaczyć tam Zamek Rezydencyjny, Galerię Starych Mistrzów, Pałac Zwinger, Katedrę Św. Trójcy, Protestancki Kościół Maryi Panny wraz z tarasem widokowym, czy też Wielki Ogród, Pałac Japoński, Złotego Jeźdźca lub Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego (autor Starej Baśni).
 8. Jezioro Bodeńskie– lezące na granicy trzech państw: Austria, Niemcy i Szwajcaria, otoczone szczytami alpejskimi.
 9. Poczdam– tutaj zobaczymy również Bramę Brndenburską, letnią rezydencję króla Prus, dzielnica Babelsberg, Kościół Zbawiciela oraz rezydencję króla na Wyspie Pawiej.
 10. Chiemsee– największe jezioro Bawarii, często nazywane przez mieszkańców regionu nazywane Morzem Bawarskim. Zobaczymy tu Pałac Herrenchiemsee czy też Stary Pałac- Klasztor Augustianów
 11. Opactwo Maria Laach– tajemnicze i pienie położone opactwo, które zachwyca architekturą, dodatkowo warto zwrócić uwagę na Laacher See, czyli jezioro, zbiornik ma pochodzenie wulkaniczne, jest to krater uśpionego wulkanu. Od kilku lat naukowcy zauważają zwiększoną ilość dwutlenku węgla wydobywającego się z dna jeziora. Jednakże na dzień dzisiejszy nic nikomu nie zagraża, a spacer brzegiem jeziora jest obowiązkowy.

Niemcy- co warto zobaczyć ? Wszystko. Nie sposób jest wymienić wszystkich miejsc, które warto odwiedzić, podane miasta to tylko gartska tego, co można zobaczyc w tym kraju. Niemcy to bogaty architektonicznie i kulturalnie kraj, który warto odwiedzić i to kilkukrotnie. Nie jesteśmy w stanie w ciągu kilku dni zobaczyć tak dużego obszaru i takiej ilości obiektów. Przepiękne, niesamowite, z przepychem obiekty, muzea i pomniki, a dodatkowo w wielu miastach mamy część imprezową, która zachwyci osoby lubiących zabawę. Dlatego warto na swojej mapie podróży zaznaczyć ten niepozorny kraj.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …