Co zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Turystyka

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to czwarte co do wielkości pod względem powierzchni państwo świata, a trzecie na świecie pod względem ludności. Składa się z 50 stanów. Graniczy z Kanadą i Meksykiem. Swoja stolicę ma w Waszyngtonie, tam wszystko się zaczęło.

Stany Zjednoczone – co warto zobaczyć?

Otóż USA nie ma za długiej historii, mogą pochwalić się pierwszą na świecie konstytucją, my- Polacy byliśmy drudzy. Ten kraj jest tak duży i tak różnorodny, to mieszanka kultur, stylów, widoków i architektury. Ciężko wybrać najlepsze lokalizacje bo wszystkie są niesamowite. A więc Stany Zjednoczone- co warto zobaczyć ?

  1. Waszyngton– stolica kraju, miasto wielu kultur i symboli USA, a mianowicie Biały Dom, w którym urzęduje prezydent, słynny Pomnik Lincolna, Kapitol i Pomnik Waszyngtona. Znajduje się tu również Instytut Smithsona- największy na świecie kompleks badawczo- muzealny. Będąc w Waszyngtonie trzeba zahaczyć o dzielnicę Georgetown, gdzie zobaczymy Narodowe ZOO i liczne zabytkowe kościoły.
  2. Nowy Jork– uznawany za klejnot Stanów Zjednoczonych, miasto wysokich budynków i wielu kultur. Obowiązkowo będąc w Nowym Jorku trzeba odwiedzić Times Square- tętniącą życiem dzielnicę rozrywkową, Central Park- największy park, dający odetchnąć od zgiełku miasta. Nowy Jork słynie z Empire State Building, Rockefeller Center oraz Statuy Wolności. W mieście zobaczymy też wiele muzeów, którym warto poświęcić więcej czasu. Będąc w Nowym Jorku wypadałoby się udać w miejsce poświęcone Ofiarom 11 września 2001 roku, pomnik znajduje się w miejscu gdzie stały bliźniacze wieże, które runęły tamtego pamiętnego dnia.
  3. Wielki Kanion– największa atrakcja turystyczna Stanów Zjednoczonych, przyciąga niezliczone rzesze turystów. Kanion powstał przez działalność rzeki Kolorado w ciągu kilku milionów lat. Jego długość to 446 km. Wielki Kanion znajduje się na terenie parku narodowego.
  4. San Francisco– miasto bogate w historię i kulturę. Zobaczymy tu przepiękne domy w stylu wiktoriańskim, najbardziej znaną dzielnicę Chinatown. Z tego miasta można również przepłynąć promem na wyspę Alcatraz, gdzie można zwiedzić więzienie owiane złą sławą. San Francisco jest najbardziej rozpoznawalne przez Golden Gate Bridge- mowa o czerwonym moście, oraz zabytkowe kolejki linowe.
  5. Hawaje– rajskie wyspy, piękne widoki, dużo zieleni. Na Hawajach można poznać ich kulturę i dziedzictwo, skosztować pysznych dań kuchni hawajskiej. Będąc w Honolulu nie sposób przeoczyć Pomnika USS Arizona, który zatonął podczas ataku japońskich sił zbrojnych na Pearl Harbor.
  6. Wodospad Niagara– największy na świecie wodospad położony na granicy między kanadyjskim Ontario a stanem Nowy Jork. Wodospad przyciąga mnóstwo turystów swoim urokiem i cudem natury.
  7. Chicago, nazywane Wietrznym Miastem, główny ośrodek finansów, przemysłu i handlu. Jego znakiem rozpoznawczym są również wysokie wieżowce. Z Chicago wywodzą się takie gatunki muzyczne jak Jazz, Blues i House. W Chicago znajduje się największa Polska dzielnica, jest miastem zróżnicowanym kulturowo. W mieście możemy podziwiać między innymi kościół św. Patryka, który przetrwał pożar z 1871 roku, Cadillac Place Theater oraz Park Granta, który może pochwalić się jedną z największych na świecie fontann.

Nie sposób wymienić wszystkich miast i miejsc wartych odwiedzenia. Aspen, San Diego, Boston, Miami i wiele, wiele innych przepięknych miast, duża ilość parków, walorów turystycznych oraz architektonicznych jest tak ogromna, że każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Stany Zjednoczone to różnorodność i piękno samo w sobie, dlatego warto spróbować wybrać się do tego kraju.

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …