Co zobaczyć w Stanach Zjednoczonych?

Turystyka

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to czwarte co do wielkości pod względem powierzchni państwo świata, a trzecie na świecie pod względem ludności. Składa się z 50 stanów. Graniczy z Kanadą i Meksykiem. Swoja stolicę ma w Waszyngtonie, tam wszystko się zaczęło.

Stany Zjednoczone – co warto zobaczyć?

Otóż USA nie ma za długiej historii, mogą pochwalić się pierwszą na świecie konstytucją, my- Polacy byliśmy drudzy. Ten kraj jest tak duży i tak różnorodny, to mieszanka kultur, stylów, widoków i architektury. Ciężko wybrać najlepsze lokalizacje bo wszystkie są niesamowite. A więc Stany Zjednoczone- co warto zobaczyć ?

  1. Waszyngton– stolica kraju, miasto wielu kultur i symboli USA, a mianowicie Biały Dom, w którym urzęduje prezydent, słynny Pomnik Lincolna, Kapitol i Pomnik Waszyngtona. Znajduje się tu również Instytut Smithsona- największy na świecie kompleks badawczo- muzealny. Będąc w Waszyngtonie trzeba zahaczyć o dzielnicę Georgetown, gdzie zobaczymy Narodowe ZOO i liczne zabytkowe kościoły.
  2. Nowy Jork– uznawany za klejnot Stanów Zjednoczonych, miasto wysokich budynków i wielu kultur. Obowiązkowo będąc w Nowym Jorku trzeba odwiedzić Times Square- tętniącą życiem dzielnicę rozrywkową, Central Park- największy park, dający odetchnąć od zgiełku miasta. Nowy Jork słynie z Empire State Building, Rockefeller Center oraz Statuy Wolności. W mieście zobaczymy też wiele muzeów, którym warto poświęcić więcej czasu. Będąc w Nowym Jorku wypadałoby się udać w miejsce poświęcone Ofiarom 11 września 2001 roku, pomnik znajduje się w miejscu gdzie stały bliźniacze wieże, które runęły tamtego pamiętnego dnia.
  3. Wielki Kanion– największa atrakcja turystyczna Stanów Zjednoczonych, przyciąga niezliczone rzesze turystów. Kanion powstał przez działalność rzeki Kolorado w ciągu kilku milionów lat. Jego długość to 446 km. Wielki Kanion znajduje się na terenie parku narodowego.
  4. San Francisco– miasto bogate w historię i kulturę. Zobaczymy tu przepiękne domy w stylu wiktoriańskim, najbardziej znaną dzielnicę Chinatown. Z tego miasta można również przepłynąć promem na wyspę Alcatraz, gdzie można zwiedzić więzienie owiane złą sławą. San Francisco jest najbardziej rozpoznawalne przez Golden Gate Bridge- mowa o czerwonym moście, oraz zabytkowe kolejki linowe.
  5. Hawaje– rajskie wyspy, piękne widoki, dużo zieleni. Na Hawajach można poznać ich kulturę i dziedzictwo, skosztować pysznych dań kuchni hawajskiej. Będąc w Honolulu nie sposób przeoczyć Pomnika USS Arizona, który zatonął podczas ataku japońskich sił zbrojnych na Pearl Harbor.
  6. Wodospad Niagara– największy na świecie wodospad położony na granicy między kanadyjskim Ontario a stanem Nowy Jork. Wodospad przyciąga mnóstwo turystów swoim urokiem i cudem natury.
  7. Chicago, nazywane Wietrznym Miastem, główny ośrodek finansów, przemysłu i handlu. Jego znakiem rozpoznawczym są również wysokie wieżowce. Z Chicago wywodzą się takie gatunki muzyczne jak Jazz, Blues i House. W Chicago znajduje się największa Polska dzielnica, jest miastem zróżnicowanym kulturowo. W mieście możemy podziwiać między innymi kościół św. Patryka, który przetrwał pożar z 1871 roku, Cadillac Place Theater oraz Park Granta, który może pochwalić się jedną z największych na świecie fontann.

Nie sposób wymienić wszystkich miast i miejsc wartych odwiedzenia. Aspen, San Diego, Boston, Miami i wiele, wiele innych przepięknych miast, duża ilość parków, walorów turystycznych oraz architektonicznych jest tak ogromna, że każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Stany Zjednoczone to różnorodność i piękno samo w sobie, dlatego warto spróbować wybrać się do tego kraju.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …