Co warto zobaczyć w Kalkucie?

Turystyka

Jeśli szukasz miejsc, które warto odwiedzić w Kalkucie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Oto 10 najlepszych rzeczy, które musisz zrobić w Kalkucie.

1. Salt Lake City

Salt Lake City to najstarsze i największe miasto w Indiach. Jest to również najpopularniejsze miejsce turystyczne w kraju. Miasto jest stolicą Bengalu Zachodniego od 1911 roku.

2. Writers Building

Budynek Pisarzy jest jednym z najbardziej znanych zabytków miasta. Został zbudowany przez Kalkucką Korporację Miejską i otwarty dla publiczności w 1937 roku.

3. Ogrody Eden

Jest to stadion, na którym rozgrywane są mecze Indian Premier League. Na tym stadionie grają także drużyny Kolkata Knight Riders.

4. Planetarium Birla

Planetarium Birla jest największym planetarium w Azji. Jest to także jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście.

5. Pomnik Wiktorii

Jest to największa na świecie budowla wykonana z białego marmuru. Poświęcona jest królowej Wielkiej Brytanii.

6. Bow Barracks

Bow Barracks to pierwszy brytyjski fort w Indiach. Jest to również miejsce, w którym kręcono słynny film “Haider”.

7. Most Howrah

Most Howrah jest najdłuższym mostem wantowym na świecie. Znajduje się po drugiej stronie rzeki Hooghly.

8. Zoo w Kalkucie

Zoo w Kalkucie jest największym ogrodem zoologicznym w regionie wschodnim. Jest domem dla ponad 2000 zwierząt z całego świata.

9. Pałac Chhatraban

Pałac Chhatraban jest największym i najstarszym pałacem w mieście. Został zbudowany w 1884 roku i został całkowicie zniszczony przez pożar w 1941 roku.

10. Victoria Terminus

Victoria Terminus to największa stacja kolejowa w mieście. Nazywana jest również Matką Pociągów.

Wnioski:

To były jedne z 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Kalkucie. Mam nadzieję, że spodoba Ci się ten wpis.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …