10 rzeczy, które warto zobaczyć w Edynburgu

Turystyka

Edynburg to stolica Szkocji i idealne miasto na rodzinne wakacje. W tym mieście jest wiele rzeczy do zobaczenia, które sprawią, że Twoje wakacje będą niezapomniane. Oto 10 najciekawszych rzeczy do zobaczenia w Edynburgu.

Zamek Holyrood

Jest to największy zamek na świecie i znajduje się w samym sercu miasta. Jest to miejsce, w którym można poznać historię Szkocji i dowiedzieć się czegoś o słynnych królach. Zamek Holyrood został zbudowany w 1296 roku przez króla Anglii Edwarda I, ale w 1544 roku został zniszczony przez pożar. Jest to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby poznać historię Szkocji.

Jacht Królewski Britannia

Royal Yacht to piękny jacht królewski i największy jacht na świecie. Jest to jedyny statek, który może przepłynąć Ocean Atlantycki. Może pomieścić 1000 osób i został zbudowany w 1959 roku.

Fountainhall

Fountainhall to jedno z najstarszych centrów handlowych w Szkocji. Znajduje się w nim najstarszy dom towarowy w Europie.

Salisbury Crags

Są to najwyższe klify w całej Szkocji. Nazwano je Crags, ponieważ pochodzą od nazwiska angielskich żołnierzy, którzy zginęli w bitwie pod Waterloo.

Łuk Greyfriar’s Bobby

Jest to symbol Edynburga i jedyny na świecie żyjący Bobby. Statua ta znajduje się u dołu pomnika Greyfriars Bobby.

Parlament Szkocki

Jest to siedziba Parlamentu Szkockiego, znajdująca się w centrum miasta. Może pomieścić ponad 800 osób i jest uważany za drugi co do wielkości parlament na świecie.

Muzeum Dzieciństwa

Jest to najstarsze muzeum w Szkocji, znajdujące się na Starym Mieście w Edynburgu. Posiada dużą kolekcję zabawek dziecięcych i innych przedmiotów dla dzieci.

Arthur’s Seat

Jest to trzeci co do wysokości szczyt w mieście i doskonałe miejsce na spędzenie popołudnia.

Dworzec Waverley

Jest to główny dworzec kolejowy w Edynburgu i jest to najbardziej ruchliwa stacja kolejowa w całej Szkocji.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis i jestem pewna, że Ty również będziesz chciał odwiedzić to piękne miasto. Tak więc, upewnij się, że odwiedzisz Edynburg raz w życiu.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …