Toronto – co warto zobaczyć i 10 rzeczy do zrobienia

Turystyka

Toronto jest najczęściej odwiedzanym miastem w Kanadzie, a najważniejszą rzeczą, która przyciąga ludzi do tego miasta, jest jego architektura. W mieście znajduje się wiele muzeów, galerii sztuki, teatrów i miejsc historycznych. Jest tam wiele atrakcji turystycznych, które trzeba odwiedzić podczas wizyty w mieście. Oto lista 10 rzeczy do zrobienia w Toronto.

1. Queen St. West

Queen Street to główna ulica handlowa miasta, przy której znajduje się wiele unikalnych i interesujących sklepów i sklepików. Można tu kupić tradycyjne kanadyjskie produkty i pamiątki.

2. Kanadyjskie Muzeum Imigracji przy Pier 21

Jest to największe muzeum imigracji w Ameryce Północnej. Muzeum posiada ogromną kolekcję dokumentów historycznych, fotografii imigracyjnych i przedmiotów. Przedstawia również historię Kanady i I wojny światowej.

3. Centrum Harbourfront

Jest to największe centrum sztuk widowiskowych w Kanadzie. Można tu obejrzeć koncerty na żywo, występy taneczne i przedstawienia muzyczne. Centrum posiada ogromne i wspaniałe lobby, audytorium i dużą powierzchnię wystawienniczą.

4. Centrum Eaton

Jest to największe na świecie kryte centrum handlowe. Jest to połączenie centrum gastronomicznego, centrum handlowego i ogromnego centrum handlowego. Można tu kupić ulubione ubrania, torby i akcesoria, a także spróbować różnych kuchni i miło spędzić czas.

5. Art Gallery of Ontario

AGO jest jedną z najlepszych galerii sztuki na świecie. Galeria posiada ogromną kolekcję obrazów, rzeźb i innych dzieł sztuki. Znajdują się tam również słynne dzieła znanych artystów.

6. Zoo w Toronto

ZOO to ogromny i piękny park zwierząt. W zoo mieszka ponad 6000 zwierząt, w tym pingwiny, niedźwiedzie, jelenie, lwy, tygrysy i lamparty.

7. Dzielnica destylarni

W tej dzielnicy znajduje się wiele różnych destylarni. Można zwiedzić zabytkowe budynki dawnych gorzelni i spróbować najlepszej whisky oraz innych alkoholi.

8. Casa Loma

Jest to jeden z najpiękniejszych budynków w mieście. Casa Loma to rezydencja zbudowana w 1914 roku w stylu Art Deco. Obecnie jest wykorzystywana jako hotel i muzeum.

9. High Park

High Park to największy park w Toronto. Jest to doskonałe miejsce na piknik, spacer lub jogging. W parku znajduje się ogromne jezioro i plac zabaw.

10. Wawrzyńca (St. Lawrence Market)

Rynek ten jest jednym z najstarszych i największych rynków na wolnym powietrzu. Rynek jest doskonałym miejscem, aby spróbować lokalnych przysmaków oraz skosztować świeżych owoców i warzyw.

Wnioski:

To jest 10 najlepszych rzeczy do zrobienia w Toronto. Jeśli spodobał Ci się ten post, polub nas na facebooku i śledź nas na twitterze. Będziemy dzielić się nowymi i interesującymi postami z podróży.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …