10 rzeczy, które powinieneś odwiedzić w Limie, Peru

Turystyka

Lima jest jednym z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej. Położona jest na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Miasto słynie z historycznych budynków i naturalnego piękna.

Oto 10 rzeczy, które powinieneś odwiedzić w Limie, Peru:

1. Katedra w Limie

Została zbudowana w 1538 roku i jest jednym z najstarszych kościołów w obu Amerykach. Kościół ten jest symbolem historii miasta.

2. Wzgórze San Cristobal

Jest to najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna Limy. Na szczycie wzgórza znajduje się ogromny posąg Chrystusa. Można również wspiąć się na wzgórze, aby podziwiać niesamowity widok na miasto.

3. Muzeum Narodowe

To muzeum jest pierwszym muzeum w Peru i zawiera artefakty z peruwiańskiej epoki przedinkaskiej.

4. Torre Tagle

Jest to rezydencja hiszpańskiego wicekróla Peru. Jest to jeden z najstarszych budynków w mieście, zbudowany w 1749 roku.

5. Pałac Arcybiskupi

Jest to siedziba arcybiskupa Limy. Został zbudowany w XVII wieku, a budynek jest połączeniem architektury kolonialnej i stylu barokowego.

6. Plac Centralny

Jest to serce miasta, duży plac z pomnikiem pośrodku. Na placu znajduje się kilka muzeów i ośrodków kultury.

7. Dom Kultury (Casa de la Cultura)

Jest to najstarszy budynek w mieście. Został zbudowany w 1807 roku i służył jako dom wicekróla Hiszpanii.

8. Biblioteka Narodowa

Budowę tego budynku rozpoczęto w 1896 roku, a zakończono w 1910 roku. Jest to największa biblioteka w Ameryce Południowej, zawierająca tysiące starożytnych ksiąg i manuskryptów.

9. Śluzy Miraflores

Jest to system śluz, które zostały zbudowane w celu ochrony portu w Limie. System ten działa do dziś, a został zbudowany w 1857 roku.

10. Palacio Arzobispal

Jest to siedziba katolickiej archidiecezji Limy. Budynek został zbudowany w 1780 roku i rozbudowany pod koniec XIX wieku.

Wnioski:

Lima jest jednym z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej i ma wiele ciekawych i atrakcyjnych rzeczy do zobaczenia. Możesz poznać historię miasta i doświadczyć go w najlepszy sposób, odwiedzając miejsca wymienione powyżej.

 

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Miami?

Ocean Atlantycki, Stany Zjednoczone, Floryda, a tam miasto Miami. Jedno z najważniejszych centrów światowych finansów, edukacji, sztuki czy handlu międzynarodowego. Miami jest popularne ze względu na czystość powietrza i wód. Rozsławione w kulturze poprzez liczne filmy, które były kręcone na terenie Miami, np. Bad Boys. Miami – co warto zobaczyć …