10 rzeczy, które powinieneś odwiedzić w Limie, Peru

Turystyka

Lima jest jednym z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej. Położona jest na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Miasto słynie z historycznych budynków i naturalnego piękna.

Oto 10 rzeczy, które powinieneś odwiedzić w Limie, Peru:

1. Katedra w Limie

Została zbudowana w 1538 roku i jest jednym z najstarszych kościołów w obu Amerykach. Kościół ten jest symbolem historii miasta.

2. Wzgórze San Cristobal

Jest to najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna Limy. Na szczycie wzgórza znajduje się ogromny posąg Chrystusa. Można również wspiąć się na wzgórze, aby podziwiać niesamowity widok na miasto.

3. Muzeum Narodowe

To muzeum jest pierwszym muzeum w Peru i zawiera artefakty z peruwiańskiej epoki przedinkaskiej.

4. Torre Tagle

Jest to rezydencja hiszpańskiego wicekróla Peru. Jest to jeden z najstarszych budynków w mieście, zbudowany w 1749 roku.

5. Pałac Arcybiskupi

Jest to siedziba arcybiskupa Limy. Został zbudowany w XVII wieku, a budynek jest połączeniem architektury kolonialnej i stylu barokowego.

6. Plac Centralny

Jest to serce miasta, duży plac z pomnikiem pośrodku. Na placu znajduje się kilka muzeów i ośrodków kultury.

7. Dom Kultury (Casa de la Cultura)

Jest to najstarszy budynek w mieście. Został zbudowany w 1807 roku i służył jako dom wicekróla Hiszpanii.

8. Biblioteka Narodowa

Budowę tego budynku rozpoczęto w 1896 roku, a zakończono w 1910 roku. Jest to największa biblioteka w Ameryce Południowej, zawierająca tysiące starożytnych ksiąg i manuskryptów.

9. Śluzy Miraflores

Jest to system śluz, które zostały zbudowane w celu ochrony portu w Limie. System ten działa do dziś, a został zbudowany w 1857 roku.

10. Palacio Arzobispal

Jest to siedziba katolickiej archidiecezji Limy. Budynek został zbudowany w 1780 roku i rozbudowany pod koniec XIX wieku.

Wnioski:

Lima jest jednym z najpiękniejszych miast w Ameryce Południowej i ma wiele ciekawych i atrakcyjnych rzeczy do zobaczenia. Możesz poznać historię miasta i doświadczyć go w najlepszy sposób, odwiedzając miejsca wymienione powyżej.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …