Co zobaczyć we Włoszech?

Turystyka

Państwo w kształcie kobiecego zimowego obuwia, z dwoma enklawami na swoim terytorium: Watykan i San Marino. Kraj górzysty kraj, graniczący z Austrią, Szwajcarią, Słowenią, Francją i wspomnianymi enklawami. Kraj słynący z niesamowitego jedzenia, długiej, ciekawej historii i wspaniałych zabytków oraz piłki nożnej. Tak, mowa o Włoszech. Stolicą Włoch jest Rzym, popularne wieczne miasto, na terenie którego znajduje się najważniejszy ośrodek wyznania rzymskokatolickiego czyli Watykan.

Włochy – co warto zobaczyć?

Włochy to kraj bogaty w przepiękne widoki. Kraj oblewany przez różne akweny wodne w tym Morze Śródziemne i Adriatyckie. Oprócz widoków, mamy możliwość zobaczyć niesamowite cuda architektury oraz spróbować wyjątkowych dań, które królują na włoskich stołach. Jeżeli chcesz zwiedzać Włochy zarezerwuj sobie dużo czasu. A my podpowiadamy: Włochy- co warto zobaczyć?

  1. Rzym– stolica państwa, na jej terenie znajduje się Watykan i bazylika św. Piotra. Rzym jest miastem, w którym jest ponad 900 kościołów i w wielu z nich można podziwiać prace, rzeźby największych artystów, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Michała Anioła, Rafaela czy Berniniego. I tak na przykład w kościele Matki Bożej Zwycięskiej zobaczymy popularną Ekstazę św. Teresy autorstwa Berniniego. Warto zobaczyć też bazylikę Santa Maria del Popolo gdzie będziemy mogli podziwiać dzieła kilku wybitnych artystów. Pamiętać trzeba, że do wielu kościołów w Rzymie nie wejdzie się, np. w krótkich spodenkach, z odkrytymi ramionami czy w krótkich sukienkach. Zasady ubioru dotyczą tak samo kobiet jak i mężczyzn i są przestrzegane również w niektórych Muzeach Watykańskich, w tym również w Kaplicy Sykstyńskiej. Będąc w Rzymie obowiązkowymi punktami do zwiedzenia są obiekty znane wszystkim, czyli: Panteon, fontanna Czterech Rzek, Forum Romanum czy Schody Hiszpańskie. Ważnym punktem jest Kapitol, gdzie swoją uwagę należy zwrócić na Pałac Senatorski, schody do Pałacu zostały zaprojektowane przez Michała Anioła oraz Muzea Kapitolińskie. Wzgórze Palatyn- według legendy to tam Romulus miał założyć Rzym. To tylko nieliczne i najpopularniejsze atrakcje tego miasta, ale znajdziecie tam o wiele więcej atrakcji.
  2. Mediolan– miasto mody, a fanom piłki nożnej znane z siedziby dwóch światowej klasy klubów piłkarskich Inter Mediolan oraz A.C.Milan. W Mediolanie obowiązkowym punktem jest kościół Santa Maria delle Grazie, gdzie zobaczymy dzieło Leonarda da Vinci- Ostatnią Wieczerzę. Nieodłącznym elementem zwiedzania miasta jest podziwianie Placu Katedralnego i Katedry. Nasze kroki powinniśmy skierować również Galerii Wiktora Emanuela II, która jest najstarszym centrum handlowym we Włoszech. W Mediolanie zobaczymy pomnik Leonardo da Vinci, Pałac Marino oraz Plac Kupców. W mieście warto odwiedzić również Zamek Sforzów oraz Pinakotekę Ambrozjańską, gdzie zobaczymy Kodeks Atlantycki.
  3. Florencja– tutaj zobaczymy kompleks klasztorny Dominikanów, w kład którego wchodzi bazylika Santa Maria Novella, zobaczymy tam dzieła, np. Giotto. Kilka kroków od bazyliki zobaczymy aptekę, która funkcjonuje od pierwszej połowy XIII wieku, zobaczymy tam oryginalne meble, słoiki czy wagi. We Florencji najbardziej znanym obiektem jest katedra Santa Maria del Fiore- czwarty największy kościół na świecie, do zwiedzenia jest katedra, baptysterium, kopuła, dzwonnica, muzeum oraz krypta pod katedrą. W mieście zobaczymy również pałace: Pałac Strozzi, Pałac Bargello (Pałac Ludu), czy Pałac Martelli. Będąc we Florencji obowiązkowym punktem jest zobaczenie Bazylika Santa Croce (Bazylika Świętego Krzyża) pochowani są tam Machiavelli, Galileusz, czy Michał Anioł. Tam znajduje się symboliczny grób Dantego (prawdziwy grób znajdziemy w Rawennie).
  4. Turyn– ponownie dla fanów piłki nożnej miasto będzie kojarzyło się z słynną Starą Damą czyli Juventusem. Miasto zacznijmy zwiedzać od Placu im. Karola Boromeusza, następnie swoje kroki skierujmy w kierunku Pałacu Królewskiego- pałac znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO. W Turynie zobaczymy Muzeum Egipskie, Muzeum Sztuki Antycznej oraz Narodowe Muzeum Kinematografii. W całych Włoszech w kościołach znajdują się wyjątkowe rzeczy do zobaczenia, tak jest i w Turynie. Turyn może pochwalić się wyjątkowa relikwię- Całunem Turyńskim.

Włochy- kraj wielu zabytków, pięknej architektury, mamy tam do zobaczenia jeszcze wiele innych miast i cudownych rzeczy. Kraj pięknych plaż i cudownej pogody. Góry, morze, plaże, mnóstwo atrakcji do zobaczenia. Mili ludzie, dobre jedzenie. Włochy są jednym z najbardziej odwiedzanych krajów w Europie.

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …