Co warto zobaczyć w Malezji ?

Turystyka

Najbogatsze i najnowocześniejsze państwo Azji Południowo- Wschodniej. Graniczy z Singapurem, Tajlandią, Brunei oraz Indonezją. Posiada dwie stolice Kuala Lumpur oraz Putrajaya- stolica administracyjna. Przed Państwem wyjątkowa Malezja.

Malezja – co warto zobaczyć?

Malezja to coraz chętniej wybierany kierunek turystyczny i nic dziwnego. Jest to kraj gdzie mieszają się liczne kultury. W większości Malajowie, Chińczycy ale również i europejczycy, a dodatkowo Malezja była kiedyś kolonią. Taka różnorodność powoduje, że w wielu miejscach można zobaczyć i odczuć mieszankę stylów. Tak więc: Malezja- co warto zobaczyć?

  1. Kuala Lumpur to stolica Malezji i od niej należałoby rozpocząć zwiedzanie tego wyjątkowego kraju. Nowoczesne miasto, gdzie na ulicach czuć zapach niezwykłych dań przygotowywanych na Twoich oczach. Dodatkowo, w mieście warto odwiedzić: Meczet Narodowy ukończony w 1965 na pamiątkę odzyskania niepodległości. Jego minaret ma 73 metry. Wieże Petronas- są to bliźniacze wieże, niegdyś najwyższy budynek świata ale w Tajwanie powstał Taipei, oprócz biur mieści się tam centrum handlowe i filharmonia.
  2. Langkavi– wyspa z piaszczystymi plażami, z których zadowolone będą pary wybierające się do Malezji. Podziwiać można tam zachody słońca przy romantycznej scenerii. Na Langkavi można również uprawiać sporty wodne. Na wyspie znajduje się rezerwat przyrody Tanjung Rhu- pusta, cicha plaża o niesamowitym klimacie.
  3. Penang –jedno z większych miast Malezji, położone na wyspie Penang. Widać tutaj wpływ architektury i kuchni Chińskiej. Do zobaczenia jest tutaj starówka (Georgetown) i stary, drewniany port wpisany na listę zabytków UNESCO. Ponadto trzeba udać się do najpiękniejszej świątyni chińskiej w Malezji, która góruje nad miastem.
  4. Cameron Highlands –odnajdziemy tu zielone pola herbaciane, plantacje truskawek i warzyw które ze względu na warunki mogą tu rosnąć przez cały rok. W czasach kolonijnych to miejsce należało do Brytyjczyków, co do dziś odczujemy w kuchni i zobaczymy w architekturze. Ze względu na swoje położenie, jest to miejsce, gdzie wieczory i poranki są chłodne. Widok ciągnących się po horyzont pól herbaty przynosi wyciszenie i wewnętrzną harmonię. Czy można chcieć czegoś więcej podczas odpoczynku?

Przepiękna, urokliwa Malezja. Idealne miejsce na wypoczynek i rozrywkę, uprawianie sportów wodnych. Malezja to też idealny kierunek na romantyczną wycieczkę dla dwojga. Piękne, piaszczyste plaże, przejrzysta woda a z drugiej strony zgiełk dużego bogatego miasta oferującego dobre i tanie jedzenie oraz dobrą rozrywkę. Nie jest więc to nic dziwnego, że kraj ten staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystyczny.

 

Turystyka
Na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wczasy?

Wczasy to wymarzony czas odpoczynku. Wymarzone wakacje należy dokładnie zaplanować, uwzględniając najmniejsze szczegóły. Piękne widoki to nie wszystko, a najlepsze oferty biur podróży zapewniają bezpieczeństwo, wyśmienitą kuchnię i komfort. Nie każdy ma czas, aby na własną rękę organizować wyjazd, a tanie wczasy z biurem podróży potrafią pozytywnie zaskoczyć. Na co …

Turystyka
Najlepsze Atrakcje Świnoujścia: Przewodnik po Ciekawych Miejscach

Odkryj Urok Świnoujścia: Niezwykłe Miejsca do Zwiedzania Świnoujście, zlokalizowane na północno-zachodnim wybrzeżu Polski, to nie tylko popularny nadmorski kurort, ale także miejsce o bogatej historii i niezwykłych atrakcjach turystycznych. Jeśli planujesz odwiedzić to piękne miasto, warto poznać, co warto zwiedzić w Świnoujściu, aby Twoja podróż była pełna wrażeń i niezapomnianych …

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …