Co warto zobaczyć w Malezji ?

Turystyka

Najbogatsze i najnowocześniejsze państwo Azji Południowo- Wschodniej. Graniczy z Singapurem, Tajlandią, Brunei oraz Indonezją. Posiada dwie stolice Kuala Lumpur oraz Putrajaya- stolica administracyjna. Przed Państwem wyjątkowa Malezja.

Malezja – co warto zobaczyć?

Malezja to coraz chętniej wybierany kierunek turystyczny i nic dziwnego. Jest to kraj gdzie mieszają się liczne kultury. W większości Malajowie, Chińczycy ale również i europejczycy, a dodatkowo Malezja była kiedyś kolonią. Taka różnorodność powoduje, że w wielu miejscach można zobaczyć i odczuć mieszankę stylów. Tak więc: Malezja- co warto zobaczyć?

  1. Kuala Lumpur to stolica Malezji i od niej należałoby rozpocząć zwiedzanie tego wyjątkowego kraju. Nowoczesne miasto, gdzie na ulicach czuć zapach niezwykłych dań przygotowywanych na Twoich oczach. Dodatkowo, w mieście warto odwiedzić: Meczet Narodowy ukończony w 1965 na pamiątkę odzyskania niepodległości. Jego minaret ma 73 metry. Wieże Petronas- są to bliźniacze wieże, niegdyś najwyższy budynek świata ale w Tajwanie powstał Taipei, oprócz biur mieści się tam centrum handlowe i filharmonia.
  2. Langkavi– wyspa z piaszczystymi plażami, z których zadowolone będą pary wybierające się do Malezji. Podziwiać można tam zachody słońca przy romantycznej scenerii. Na Langkavi można również uprawiać sporty wodne. Na wyspie znajduje się rezerwat przyrody Tanjung Rhu- pusta, cicha plaża o niesamowitym klimacie.
  3. Penang –jedno z większych miast Malezji, położone na wyspie Penang. Widać tutaj wpływ architektury i kuchni Chińskiej. Do zobaczenia jest tutaj starówka (Georgetown) i stary, drewniany port wpisany na listę zabytków UNESCO. Ponadto trzeba udać się do najpiękniejszej świątyni chińskiej w Malezji, która góruje nad miastem.
  4. Cameron Highlands –odnajdziemy tu zielone pola herbaciane, plantacje truskawek i warzyw które ze względu na warunki mogą tu rosnąć przez cały rok. W czasach kolonijnych to miejsce należało do Brytyjczyków, co do dziś odczujemy w kuchni i zobaczymy w architekturze. Ze względu na swoje położenie, jest to miejsce, gdzie wieczory i poranki są chłodne. Widok ciągnących się po horyzont pól herbaty przynosi wyciszenie i wewnętrzną harmonię. Czy można chcieć czegoś więcej podczas odpoczynku?

Przepiękna, urokliwa Malezja. Idealne miejsce na wypoczynek i rozrywkę, uprawianie sportów wodnych. Malezja to też idealny kierunek na romantyczną wycieczkę dla dwojga. Piękne, piaszczyste plaże, przejrzysta woda a z drugiej strony zgiełk dużego bogatego miasta oferującego dobre i tanie jedzenie oraz dobrą rozrywkę. Nie jest więc to nic dziwnego, że kraj ten staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystyczny.

 

Turystyka
Co warto zobaczyć w Japonii?

Czołowa potęga gospodarcza, wyspiarski kraj na Pacyfiku. Japonia, często nazywana Krajem Wschodzącego Słońca lub Krajem Kwitnącej Wiśni. Kraj o zupełnie innej kulturze i tradycjach, przepiękny i nieznany. Japonia – co warto zobaczyć? Japonię oblewają wody Oceanu Spokojnego i leży ona na styku płyt tektonicznych. Dlatego też kraj jest bardzo narażony …

Turystyka
Co zobaczyć w Francji

Rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do Kanału La Manche i Morza Północnego na północy. Graniczy z 8 państwami Europejskimi: Belgią, Luksemburgiem, Niemcami, Hiszpanią, Szwajcarią, Włochami, Monako i Andorą. Mowa oczywiście o Francji, ze stolicą w Paryżu. Państwo o długiej historii i pięknym położeniu i architekturze, która zapiera dech …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Państwo na Półwyspie Iberyjskim, 4 pod względem wielkości w Europie, graniczy z Portugalią, Gibraltarem, Marokiem, Andorą i Francją. Zgadza się, mowa o Hiszpanii, której stolicą jest znany wszystkim Madryt. Hiszpania swoim terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim. Jest członkiem Unii Europejskiej, ONZ-u, NATO i wielu innych organizacji. Hiszpania- …