Wietnam. Co warto zobaczyć?

Turystyka

Wietnam – państwo położne w Azji Południowo – Wschodniej na Półwyspie Indochińskim. Ma ponad 100 mln mieszkańców.

Wietnam. Co warto zobaczyć?

 1. Sapa w północnym Wietnamie to miejscowość górska, która popularna jest ze względu na piękne tarasy ryżowe. Zamieszkują tu różne plemiona górskie.
 2. Wodospady Dietan – to przepiękny 3 piętrowy wodospad, a widok jego zapiera dech w piersiach. Można wynająć tratwę z przewodnikiem i zbliżyć się od strony rzeki.
 3. Ha Long Bay – wizytówka Wietnamu. To miejsce z tysiącem rozrzuconych skał na Morzu Południowochińskim. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy będziemy podziwiać je z tarasu widokowego. Miejsce niezwykłe, a widoki zapierają dech w piersiach. Można również skorzystać z oferty rejsu miedzy skałami. Możemy również zdecydować się na zwiedzanie rybackich wiosek jak również zajrzeć do znajdujących się tutaj jaskiń.
 4. Hanoi – stolica Wietnamu, w której mieszają się dwie kultury: wschodnia i zachodnia. Miasto przepełnione jest wieloma świątyniami jak na przykład Świątynia Literatury z XI wieku czy mauzoleum Ho.
 5. Jaskinia Hang Son Doong – jedna z największych jaskiń na świecie. Liczy ona około 3 miliony lat. Możemy zdecydować się na kilkudniowe zwiedzanie tego miejsca wraz z noclegiem w jej wnętrzu. W jaskini znajdują się piękne baseny oraz rzeka. Dzięki powstałym szczelinom i otworom przez które wpada światło dzienne, na ścianach rozwija się bujna zieleń. Wrażenia niesamowite.
 6. Hue to miasto z bogata historią. Królowie zbudowali sobie tutaj swoją stolicę. Miasto bogate w rezydencje w stylu art. deco, pełne miejsc zielonych oraz miejscami targowymi.
 7. Droga Hai Van to 60 km trasa pętli prowadząca przez Park Narodowy Bach Ma. To najpiękniejsza trasa w środkowym Wietnamie nad Zatoką Lang Co.
 8. Ba Na Hills – to park rozrywki, który oprócz standardowych atrakcji posiada również cudowne parki kwiatowe i Zloty Most, który podtrzymywany jest przez olbrzymie dłonie.
 9. Marmurowe Góry – to 5 szczytów z żywiołów: ziemi, ognia, wody i wiatru. W górach tych znajdują się liczne jaskinie, w których są konfucjańskie i buddyjskie sanktuaria. Podczas wojny w Wietnamie wykorzystywano je jako szpitale.
 10. Hoi An – wioska rybacka z XVI wiekowym portem. Warte zwiedzenia jest tutejsze stare miasto z licznymi krętymi uliczkami oraz sklepikami w chińskim stylu. Niekiedy możemy spotkać się z nazwą „Wenecją Wietnamu” z powodu kanałów, które przecinają miasto.
 11. Nha Trang – południowe wybrzeże to idealne miejsce na plażowanie. Możemy tutaj skosztować potraw z owocami morza, nurkować a wieczorem imprezować. To jeden z najlepszych w Wietnamie luksusowych kurortów, w którym mamy szansę spróbować ekstremalnych sportów.

Wietnam, mimo, że odległy to przyciąga swoją różnorodnością przyrodniczą jak również kulturową.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …