10 rzeczy do zrobienia w Buenos Aires

Turystyka

Kiedy słyszysz nazwę stolicy Argentyny, to pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci do głowy, jest to, że jest to stolica Argentyny i jest to największe miasto w Argentynie. Jest to bardzo piękne miasto z niesamowitymi miejscami do odwiedzenia. Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś to miasto, musisz być świadomy różnych rzeczy do zrobienia.

1. Muzea i galerie sztuki

Buenos Aires jest znane z galerii sztuki i muzeów. Jeśli więc odwiedzasz to miasto po raz pierwszy, powinieneś koniecznie odwiedzić jedną z galerii sztuki. Możesz wybrać się na spacer po centralnej części miasta i odwiedzić jedną lub dwie galerie sztuki.

2. Cmentarz La Recoleta

Cmentarz La Recoleta jest najstarszym cmentarzem na świecie i również znajduje się w centrum miasta. Jeśli odwiedzasz miasto po raz pierwszy, koniecznie powinieneś odwiedzić ten cmentarz. Znajdują się tu nagrobki wielu znanych osób, w tym prezydentów Stanów Zjednoczonych, założyciela Argentyny i najsłynniejszych pisarzy.

3. Palermo Hollywood

Jeśli odwiedzasz miasto po raz pierwszy, to koniecznie powinieneś odwiedzić tę dzielnicę. Znajdziesz tu niektóre ze słynnych gwiazd Hollywood, a także najlepsze restauracje.

4. Palermo

Jeśli chcesz poznać starą i tradycyjną stronę miasta, to koniecznie powinieneś odwiedzić Palermo. Miejsce to ma bogatą historię, a architektura domów jest inna niż w pozostałych miastach.

5. Obelisk

Jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków miasta jest Obelisk. Obelisk znajduje się w centrum miasta i jest jednym z najstarszych stojących zabytków.

6. Plaza de Mayo

Plaza de Mayo to plac publiczny, który jest jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście. Miejsce to odwiedza wielu turystów.

7. Zoo w Buenos Aires

Zoo w Buenos Aires jest jednym z największych ogrodów zoologicznych na świecie i znajduje się w centrum miasta. Jest to idealne miejsce dla dzieci, a także dla całej rodziny, aby wspólnie spędzić czas.

8. La Rural

Jest to najsłynniejsze jedzenie uliczne w mieście, znane z pysznych empanadas. La Rural można znaleźć na ruchliwych ulicach miasta.

9. Malbec

Jeśli chcesz skosztować wina, powinieneś koniecznie spróbować wina Malbec. Wino Malbec można znaleźć w sklepach, można je również kupić przez Internet.

10. Plaże

Jeśli odwiedzasz miasto po raz pierwszy, powinieneś wybrać się na plaże w mieście. W mieście znajduje się kilka pięknych plaż.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten wpis o rzeczach do zrobienia w Buenos Aires. Podzieliłem się z Tobą kilkoma miejscami wartymi odwiedzenia w mieście. Jeśli nigdy wcześniej nie odwiedziłeś tego miasta, to jestem pewien, że będziesz zadowolony z podróży.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …