Co warto zobaczyć w Chinach?

Turystyka

Najludniejsze państwo świata, potęga gospodarcza. Państwo z tak długą historią, któremu zawdzięczamy wiele wynalazków. Nic dziwnego, że coraz częściej Chiny są wybierane jako kierunek turystyczny. Inna kultura, inny styl bycia, edukacji. Dodatkowo cudowny klimat, architektura, widoki i kuchnia.

Chiny- co warto zobaczyć?

W Chinach mamy aż 50 obiektów, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co daje im drugie miejsce zaraz po Włoszech. Czyż nie jest to już wystarczająca reklama dla tego kraju ? Jeżeli nie, to przedstawiamy kilka obowiązkowych miejsc, tak więc Chiny- co warto zobaczyć?

  1. Pekin i Zakazane Miasto– Pekin to od ponad 700 lat stolica tego kraju, połączenie historii z nowoczesnością. Tutaj obowiązkowo trzeba zobaczyć Zakazane Miasto, czyli kompleks pałacowy, który położony jest w samym sercu miasta. Pałac był rezydencją 24 cesarzy!
  2. Wielki Mur Chiński– czy ktoś o nim nie słyszał? Będąc w Chinach i go nie zobaczyć? To nie możliwe. Punkt obowiązkowy! Mur ma ponad 21 tysięcy kilometrów, najlepiej odrestaurowany odcinek znajduje się pod Pekinem. Powstał aby bronić Chiny od najazdów ludów z północy.
  3. Terakotowa Armia– Xi’an było pierwszą stolicą zjednoczonych Chin i było rozsławione za sprawą Jedwabnego Szlaku. Muzeum Terakotowej Armii to najchętniej odwiedzane stanowisko archeologiczne w Chinach, ze względu na swoją okazałość- ponad 7,5 tysiąca posągów naturalnej wielkości wypalonych z gliny (czyli terakoty) po to aby strzec życia po śmierci cesarza Qin Shi.
  4. Szanghaj- największe i najnowocześniejsze miasto na całym świecie. Supernowoczesne centrum biznesowe, giełda papierów wartościowych, zabytkowa promenada. Pod Szanghajem, znajduje się niewielkie miasteczko Suzhou, które przez wielu nazywane jest „Wenecją Wschodu” znajdziemy tam przepiękne ogrody z XIV wieku i ciekawe Muzeum Jedwabiu.
  5. Wisząca Świątynia Xuan Kong Si– budowla ta została wzniesiona 1500 lat temu przez buddyjskich mnichów. Świątynia wisi na skale, co było podyktowane uchronieniem jej przed powodziami, śnieżycami i słońcem.
  6. Góry Tianmen– najwyższy punkt gór to 1500 m n.p.m, a szczyty są pokryte zielenią. Znajduje się tam również „Brama do nieba”, czyli najwyżej położona grota na świecie. Na szczyt prowadzi najdłuższa kolejka linowa, a atrakcją tego miejsca jest zawieszona nad przepaścią trasa widokowa, która w pewnych miejscach jest szklana. Dla osób odważnych i bez lęku wysokości.
  7. Groty Yungang- wpisane na listę światowego dziedzictwa UNECO w 2001 roku. Jest to kompleks buddyjskich świątyń skalnych. Grot jest 252, a w nich ponad 50000 skalnych rzeźb. Największa ma 17 metrów i jest to Budda.
  8. Zapora na rzece Jangcy inaczej nazwana Tama Trzech Przełomów- cud współczesnej inżynierii, największa na świecie elektrownia wody, aby mogła powstać przesiedlić trzeba było ponad milion ludzi. Aby mogła powstać zalano 17 dużych miast, 140 miasteczek oraz ponad 3000 wsi.

Jak widać Chiny to historia i nowoczesność w jednym. Łączy ze sobą wszystko to co jest potrzebne aby wypoczynek się udał. Jest wiele pięknych, ciekawych starych i nowoczesnych miejsc do zobaczenia, niezwykła kultura, którą warto poznać, dodatkowo smaczna kuchnia tak różna od naszej i przede wszystkim klimat. Idealne miejsce na odpoczynek ale i poszerzenie swoich wspomnieć i wiedzy.

 

Turystyka
Mauritius – raj na Ziemi – odkryj piękno tej wyspy

Mauritius to mała wyspa w Oceanie Indyjskim, która znana jest z pięknych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej roślinności. Wyspa ta jest popularnym celem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku i wypocząć na egzotycznej wyspie. W tym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat Mauritiusa i co warto zobaczyć …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Szanghaju?

Wschodnie Chiny, miasto przy ujściu rzeki Jangcy- Szanghaj. Posiada oblicze tradycyjne, nowoczesne i na wskroś europejskie. Jest najdynamiczniejszą metropolią Azji. Szanghaj – co warto zobaczyć ? Miasto ma historię sięgającą ponad 1000 lat. Gdy panowała dynastia Han, w miejscu miasta istniała osada rybacka. Jego symbole to pnące się do góry …

Turystyka
Co warto zobaczyć w Rzymie?

Na SIEDMIU wzgórzach PIĘTRZY się Rzym- w ten sposób nauczyciele pomagają zapamiętać swoim uczniom dwie rzeczy: datę powstania Wiecznego Miasta- 753 p.n.e., oraz że miasto to powstało na siedmiu wzgórzach. Rzym jest metropolią o globalnym znaczeniu, a na jego terytorium znajduje się enklawa- Watykan. Rzym – co warto zobaczyć? Rzym …